Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Գվատեմալայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր հավատարմագրերն է հանձնել Գվատեմալայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գուստավո Ադոլֆո Լոպես Կալդերոնը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել դեսպանին: Նա կարևորել է երկու երկրների միջև հարաբերությունների ամրապնդումը և վստահություն հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանն իր ներդրումը կունենա երկկողմ կապերը խորացնելու և ակտիվացնելու գործում:
Նորանշանակ դեսպանն ընդգծել է, որ իր երկիրը շահագրգռված է Հայաստանի հետ հարաբերությունների սերտացմամբ և տարբեր ուղղություններով համագործակցության ընդլայնմամբ: Նա պատրաստակամություն է հայտնել անել հնարավորը՝ երկու երկրների միջև հարաբերությունների առավել զարգացման համար:

Новоназначенный посол Гватемалы вручил верительные грамоты Армену Саркисяну
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял верительные грамоты от новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Республики Гватемала Густаво Адольфо Лопес Кальдерон (резиденция в Москве).
Президент Саркисян поздравил посла и пожелал ему успехов.
Он отметил важность укрепления отношений между двумя странами и выразил уверенность, что новоназначенный посол внесет свой вклад в углубление и активизацию двусторонних отношений.
Новоназначенный посол подчеркнул, что его страна заинтересована в укреплении отношений с Арменией и расширении сотрудничества по разным направлениям. Он выразил готовность сделать все возможное для дальнейшего развития отношений между двумя странами.