«Վերջ դնել սեփականության կեղծումներին»․ Քանաքեռի բնակիչը պնդում է, թե իր սեփականությունը խլել են (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔանաքեռի առաջին փողոց, 1-ին նրբանցքում գտնվող առաձնատան սեփականատեր Հրաչյա Զաքարյանն այսօր իր բողոքն էր արտահայտում կառավարության շենքի առջև․ եկել էր «Վերջ դնել սեփականության կեղծումներին» պաստառով։
«2012 թվականին պետական գրանցում է ստացել սեփականությունս, 13 թվին հարևանս մարդ է բերել, չափագրել է, իմ սեփականության կեսի վրա իր սեփականությունն է առել։ Այսօրվա դրությամբ գործը տվել եմ Քանաքեռ-Զեյթուն ոստիկանություն, բայց տեղից գործը չի շարժվում»,- մանրամասնեց Քանաքեռի բնակիչը։
Ըստ նրա՝ հարևանն իրեն ասել է, թե իր մեջքին կանգնած պաշտոնյա ունի և «ինչ ուզի, կարող է անել»։ Շարունակելով, Զաքարյանն ասաց, որ չափագրվել է առանձնատան 2-րդ հարկը ու հողի վրայի 3 ինքնակամ շինությունների հիման վրա գծագիր է պատրաստվել․ «2014 թվականից քաշքշուքի մեջ եմ, տան վրա հարձակում են գործում ։ Էսօրվա դրությամբ ոստիկանություն ոնց դիմում եմ, օգուտ չկա»։
«Փաստացի դուրս ա գալիս, որ սեփականության կեսը խլել են ձեռքիցս․ որովհետև քաղաքացին էսօրվա դրությամբ արգելափակել է իմ սեփական տարածք մտնելը՝ պատճառաբանելով, որ այդ հողերի կեսը պատկանում է իրեն»,- մանրամասնեց Զաքարյանը։
Նա ասաց, որ մի քանի անգամ դիմել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և կարծում է, թե նամակները Փաշինյանին չեն հասնում։ Քանաքեռի բնակիչը հավելեց, որ իր սեփականության և այնտեղ կառուցված շինությունների գծագրերը հանձնել է ոստիկանություն, դատախազություն, սակայն որևէ առաջընթաց չկա։

«Прекратить фальсификацию имущества»: житель Канакера утверждает, что у него отобрали собственность (видео)
Владелец особняка, находящегося по адресу первая улица Канакера, 1-й переулок, Рачья Закарян сегодня выражает свой протест напротив здания правительства, пришел с плакатом : «Прекратить фальсификацию имущества».
«В 2012 году моя собственность получила государственную регистрацию, в 13-м году мой сосед привел человека, измерил, на половину моей собственности сделал свою собственность. На сегодняшний день я подал дело в полицию Канакер-Зейтун, но дело не сдвигается с места», - детализировал житель Канакера.
По его словам, сосед сказал ему, что у него за спиной стоит чиновник и «что захочет, то и сделает». Продолжая, Закарян сказал, что был измерен 2-й этаж особняка и на основании 3 самовольных строений на земле подготовлен чертеж: «С 2014 года я в переделках, на мой дом совершают нападение. По положению на сегодняшний день сколько б ни обращался в полицию, бесполезно».
«Фактически получается, что половину моей собственности у меня отобрали,  потому что гражданин на сегодняшний день заблокировал мне вход на собственную территорию, мотивируя тем, что половина этих земель принадлежит ему», - детализировал Закарян.
Он сказал, что несколько раз обращался к премьер-министру Николу Пашинян и считает, что письма до  Пашиняна не доходят. Житель Канакера добавил, что чертежи его собственности и построенных там строений он передал в полицию, прокуратуру, однако нет никакого прогресса.