Երեւանում հրազենի գործադրմամբ ոստիկան է սպանվել. 1 ոստիկան էլ վիրավոր է
Այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին, հրազենի գործադրմամբ սպանություն է տեղի ունեցել Երեւանում: Ժամը 04:00-ի սահմաններում երեւանի 1-03 շտապօգնության կայանից ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը մահացած վիճակում հիվանդանոց է տեղափոխել մի քաղաքացու, եւս մեկ հոգու էլ ծեծված վիճակում:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ՝ իրավապահները պարզել են, որ մահացածին եւ վիրավորին հիվանդանոց են տեղափոխվել Ազատության եւ Բաբայան փողոցների խաչմերուկից, որտեղ, մահացածն ու վիրավորը, ովքեր ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողներ են, իրենց ծառայողական պարտականությունները կատարելու ժամանակ հարձակման են ենթարկվել:
Հարձակվողները 2 հոգի են եղել, որոնցից մեկը ատրճանակով կրակոց է արձակել ոստիկանության ծառայողներից մեկի վրա, իսկ մյուսին էլ ծեծի են ենթարկել, ու այնուհետեւ  դիմել են փախուստի:

В Ереване с применением огнестрельного оружия убит полицейский, другой полицейский ранен
Полиция Армении сообщила, что в ночь на 16 октября около 04: 30 полицейские одного из нарядов отдела охраны Арабкира Главного управления государственной охраны Полиции Армении, осуществлявших ночное дежурство, у входа в парк “Ахтанак” заметили двух человек. Последние, увидев патрульную машину, пустились в бегство.
“По факту возбуждено уголовное дело. Предпринимаются оперативно-розыскные мероприятия и следственные действия для выяснения всех обстоятельств произошедшего, установления личности лиц, совершивших преступление, и их обнаружения. Выражаем соболезнование членам семьи и родным нашего коллеги, погибшего при исполнении служебных обязанностей, разделяем с ними глубокое горе утраты”, - говорится в сообщении полиции.