ԿԺԴՀ-ի ֆուտբոլի ֆեդերացիան թույլ չի տվել լուսաբանել աշխարհի առաջնության խաղը
Կորեայի Ժողովրդա-դեմոկրատական Հանրապետության՝ ԿԺԴՀ-ի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, փակ դռների ներքո է անցկացրել աշխարհի 2022թ առաջնության ընտրական փուլի Հարավային Կորեայի ընտրանու հետ հանդիպումը։
Ինչպես տեղեկացնում են միջազգային լրատվամիջոցները, դաշտի տերերը նախապես արգելել էին հարավկորեացի լրագրողների ու երկրպագուների մուտքը մարզադաշտ։ Սակայն, վերջին պահին այդ երկրի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշում է կայացրել խաղն ընդհանրապես անցկացնել առանց հանդիսականների և արտասահմանցի լրագրողների։
Ուշագրավն այն է, որ ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ ՋիանիԻնֆանտինոն այդ ժամանակ աշխատանքային այցով գտնվելիս է եղել ԿԺԴՀ-ում և ներկա է եղել հանդիպմանը։ Թե ինչպիսի տպավորություն է ստացել այդ այցելությունից համաշխարհային ֆուտբոլի ղեկավարը, առայժմ հայտնի չէ։Նշենք միայն, որ հանդիպումն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 0։0։ Այժմ երկու հավաքականներնէլ ունեն 7-ական միավոր և միասին գխավորում են Ասիայի ընտրական գոտու H խումբը։

Футбольная федерация КНДР не разрешила освещать матч чемпионата мира
Поддержи А1+!Футбольная федерация Корейской Народно-Демократической Республики – КНДР, провела матч отборочного тура чемпионата мира 2022г. со сборной Южной Кореи при закрытых дверях.
Как сообщают международные СМИ, хозяева поля заранее запретили вход на стадион южнокорейским журналистам и болельщикам. Однако в последний момент футбольная федерация этой страны приняла решение провести матч вообще без зрителей и иностранных журналистов.
Примечательно, что в это время председатель Международной футбольной федерации Джиани Инфантино находился в КНДР с рабочим визитом и присутствовал на матче. Какое впечатление получил глава мирового футбола от визита, пока неизвестно. Отметим лишь то, что матч завершился вничью - 0։0. Сейчас у обеих сборных по 7 очков и они вместе возглавляют группу H Азиатской отборочной зоны.