Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Էրիկ Էսրաիլյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ամերիկահայ անվանի բժիշկ, ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի համալսարանի (UCLA) Դեյվիդ Գեֆենի անվան բժշկական քոլեջի համաղեկավար, Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմի պրոդյուսեր, հասարակական գործիչ, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության տնօրենների կենտրոնական խորհրդի անդամ, դոկտոր Էրիկ Էսրաիլյանին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էրիկ Էսրաիլյանն ասել է, որ իր համար պատիվ է վերադառնալ Հայաստան և հանդիպել Հայաստանի նախագահի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Կալիֆոռնիայի համալսարանի և Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների փոխգործակցության հնարավորություններին: Խոսվել է նաև Հայաստան- Սփյուռք կապերի ամրապնդման, ինչպես նաև հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցության ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների մասին:

Армен Саркисян принял Эрика Эсраиляна
Поддержи А1+!Президент Армении Армен Саркисян 8 октября принял известного американо-армянского доктора, соруководителя Медицинского колледжа им. Дэвида Гефена в Калифорнийском университете Лос-Анджелеса, продюсера голливудского фильма «Обещание» о Геноциде армян, члена Совета директоров Всеобщего армянского благотворительного союза, доктора Эрика Эсраиляна.
Выразив благодарность за прием, Эрик Эсраилян отметил, что для него большая честь вернуться в Армению и встретиться с президентом страны.
В ходе встречи собеседники коснулись возможностей сотрудничества между Калифорнийским университетом и армянскими вузами, а также поговорили об укреплении связей между Арменией и Диаспорой, возможностях сотрудничества с армянскими партнерами и реализации совместных проектов.