Արթուր Դավթյանը Տոկիո-2020-ի ուղեգիր է նվաճել
Գերմանիայի Շտուտգարտ քաղաքում անցկացվող մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող Արթուր Դավթյանը չնայած չի կարողացել հաղթահարել որակավորման փուլը, սակայն նվաճել է Տոկիո-2020-ի ուղեգիր։
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը, բազմամարտում անհատական ուղեգրեր են ստացել 12 մարմնամարզիկ, որոնցից մեկը Արթուր Դավթյանն է, որն այդ ցուցակում 9-րդն է եղել։
Հիշեցնենք, որ մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում եզրափակիչ փուլ է մտել միայն Արթուր Թովմասյանը, որը օղակների վրա վարժությունում զբաղերել էր 8-րդ անցումային տեղը:

Артур Давтян завоевал путевку в Токио-2020
Поддержи А1+!На Чемпионате мира по гимнастике, который проходит в германском городе Штутгард, представляющий Армению Артур Давтян, хоть и не смог преодолеть квалификационный этап, однако завоевал путевку на Токио-2020.
Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, в многоборье индивидуальные путевки получили 12 гимнастов, один из которых – Артур Давтян, который был 9-м в этом списке.
Напомним, что на чемпионате мира по гимнастике в финальный тур вышел только Артур Товмасян, который в упражнении на кольцах занял 8-е проходное место.