Երևան-Բաթում-Երևան միջազգային գնացքով փոխադրվել է 59 հազար ուղևոր՝ 2018-ի 52,8 հազարի դիմաց
2019 թվականի հունվար-սեպտեմբերին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ միջազգային և ներհանրապետական գնացքների ծառայություններից օգտվել է 335 հազար ուղևոր, ինչը 11,6% գերազանցում է 2018 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը, երբ ուղևորների թիվը կազմել էր 300 հազար:
Երևան-Բաթում-Երևան միջազգային գնացքով փոխադրվել է 59 հազար ուղևոր՝ 2018-ի 52,8 հազարի դիմաց: Աճը կազմել է  11,7%:
Միջազգային հաղորդակցությունում (դեպի Թբիլիսի և Բաթում) 9 ամիսների ընթացքում փոխադրվել է 67,8 հազար ուղևոր՝ 59,7 հազարի դիմաց 2018 թվականին (աճը կազմել է 13,5%):
Ընդ որում, երկաթուղային ուղևորափոխադրումների ծառայություններից օգտվող օտարերկրյա քաղաքացիների տեսակարար կշիռը 36%-ից ավելացել է մինչև 39%:
Ներհանրապետական հաղորդակցությունում ուղևորների թիվը նույնպես աճել է՝ 11,1%-ով մինչև 267,2 հազար (2018 թվականին՝ 240,4 հազար):

Международным поездом Ереван-Батум-Ереван было перевезено 59 тысяч пассажиров, по сравнению с 52,8 тысячами в 2018 году
В январе-сентябре 2019 года услугами международных и пригородных пассажирских поездов компании «Южно-Кавказская железная дорога» воспользовались 335 тысяч пассажиров, что больше показателя 2018 года на 11,6%. В аналогичный период прошлого года количество пассажиров составило 300 тысяч человек.
Международным поездом по маршруту Ереван-Батуми-Ереван в летний сезон было перевезено 59 тысяч человек против 52,8 тысяч в 2018 году. Рост составил 11,7%. Всего же в международном сообщении (поездами в направлении Тбилиси и Батуми) за 9 месяцев года было перевезено 67,8 тысяч человек против 59,7 тысяч за аналогичный период 2018 года (рост составил 13,5%).
Причем количество иностранных граждан, пользующихся железнодорожными пассажироперевозками, возросло с 36% до 39%.
В пригородном сообщении число пассажиров возросло на 11,1% - до 267,2 тысяч (в 2018 году – 240,4 тысяч).