Հայ մարմնամարզիկները կպայքարեն աշխարհի չեմպիոնության և օլիմպիական ուղեգրերի համար
Հոկտեմբերի 4-13-ը Շտուտգարտում կայանալու է մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը նաև վարկանիշային է 2020թ Օլիմպիական խաղերի համար:
Ինչպես հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարության պաշտոնական կայքը, աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնելու են Արթուր Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Թովմասյանը և Անահիտ Ասադուրյանը: Հայաստանի թիմն արդեն մրցավայրում է:
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը վստահեցնում է, որ եթե մեր մարզիկներն անեն այն, ինչ կարողանում են, ապա կնվաճեն օլիմպիական ուղեգրեր:
«Աշխարհի առաջնությունից առաջ մասնակցել ենք 2 միջազգային մրցաշարի և մեկ ուսումնամարզական հավաք ենք անցկացրել՝ այդպիսով սկսելով նախապատրաստվել կարևոր ստուգատեսին: Այս պահին տղաների մարզավիճակը նորմալ եմ գնահատում: Տղաները եկել են մեդալի և օլիմպիական վարկանիշի համար: Իրենք գիտեն, որ ուժեղագույնների թվում են, սակայն մարմնամարզությունում մեկ փոքր քայլը կարող է զրկել մեդալից», - ասել է Հակոբ Սերոբյանը:
Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Թովմասյանը և Արթուր Դավթյանն պայքարը կսկսեն հոկտեմբերի 7-ին, իսկ Անահիտ Ասադուրյանը՝ հոկտեմբերի 5-ին:

Армянские гимнасты будут бороться за звание чемпионов мира и олимпийские путевки
4-13 октября в Штутгарте состоится чемпионат мира по гимнастке, который также является рейтинговым для Олимпийских игр 2020г.
Как передает официальный сайт Министерства ОНКС, Армению на чемпионате мира представят Артур Давтян, Арутюн Мердинян, Артур Товмасян и Анаит Асударян. Команда Армении уже находится на месте соревнований.
Главный тренер сборной Армении по гимнастике Акоп Серобян заверяет, что если наши спортсмены будут делать то, что могут, они завоюют олимпийские путевки.
«Перед чемпионатом мира мы приняли участие в 2 международных турнирах и провели одни учебные сборы, таким образом начав подготовку к важному соревнованию. В настоящий момент спортивную форму парней я считаю нормальной. Парни приехали за медалями и олимпийским рейтингом. Они знают, что находятся в числе сильнейших, однако в гимнастике один маленький шаг может лишить медали», - сказал Акоп Серобян.
Арутюн Мердинян, Артур Товмасян и Артур Давтян начнут борьбу 7-го октября, а Анаит Асадурян – 5-го октября.