ԱՀ ՊԲ առաջնագծի տարբեր ուղղություններում իրականացվել է տեղազննում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌազմավարական զորավարժության պլանային միջոցառումների շրջանակում, ելնելով ստեղծված պայմանական իրադրության առավել օբյեկտիվ գնահատման անհրաժեշտությունից, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանի և բանակի հրամանատարի տեղակալների վերահսկողությամբ, ներգրավված զորամասերի հրամկազմը հոկտեմբերի 1-ին առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում իրականացրել է տեղազննում և ճշգրտել հետագա անելիքները մարտական գործողությունների վարման պայմանական թատերաբեմերում:
Միջոցառման ժամանակ ներկայացվել են զեկույցներ առկա իրադրության և հավանական զարգացումների վերաբերյալ, ճշգրտվել փոխգործակցության խնդիրները՝ ելնելով հակառակորդի ուժերի վերադասավորման առանձնահատկություններից, ըստ անհրաժեշտության խմբագրումներ կատարվել նաև մեր ուժերի գործողություններում:
Տեղանքում իրականացված աշխատանքների ընթացքում ներկա հրամկազմի ներկայացուցիչները նաև ստացել են հանձնարարականներ՝ հետագա անելիքների վերաբերյալ:

В различных направлениях передовой АО АР был проведен осмотр
Поддержи А1+!В рамках плановых мероприятий стратегических учений, исходя из необходимости более объективной оценки сложившейся условной обстановки, под контролем МО Республики Арцах, командующего АО, генерал-лейтенанта Карена Абрамяна и заместителей командира армии, командный состав вовлеченных воинских частей 1 октября осуществил осмотр условных арен ведения боевых действий и уточнил дальнейшие действия.
В ходе мероприятия были представлены доклады о текущей ситуации и возможных развитиях, уточнены проблемы взаимодействия, исходя из особенностей перераспределения сил противника, при необходимости делалось редактирование и в действиях наших сил.
В ходе работ, осуществленных в местности, присутствующие представители командного состава также получили поручения относительно дальнейших действий.