Շնորհավորական ուղերձ՝ եզդիական Տաուսե Մալակի տաճարի օծման և բացման առիթով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաուսե Մալակի տաճարի օծման և բացման առիթով, որում ասվում է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ եղբայրական եզդի ժողովրդին Տաուսե Մալակի տաճարի օծման և բացման առիթով:
Հայաստանը դարեր ի վեր հայրենիք և տուն է բազմահազար եզդիների համար, որը մենք միասին պաշտպանել, կառուցել եւ զարգացնում ենք: Տաուսե Մալակի տաճարի վեր խոյացմամբ հայոց հողն այսօր դարձավ նաև մեր եզդի քույրերի և եղբայրների հոգևոր կյանքի կենտրոն:
Մենք ամեն ինչ պետք է անենք, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիները՝ անկախ կրոնական կամ ազգային պատկանելությունից, լիարժեք հնարավորություն ունենան պահպանելու իրենց լեզուն, սովորույթներն ու ծեսերը, հոգևոր և մշակութային ժառանգությունը:
Մաղթում եմ, որ նորաօծ այս սրբատեղին խաղաղության և բարեկեցության աղոթքներով լցնի եզդի մեր հայրենակիցների օջախները և հարստացնի նրանց հոգևոր ու մշակութային կյանքը»:

Поздравление по случаю освящения и открытия езидского храма Таусе Малаки
Поддержи А1+!Президент республики Армен Саркисян направил езидской общине поздравительное послание по случаю освящения и открытия храма Таусе Малаки. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю братский езидский народ с освящением и открытием храма Таусе Малаки!
Армения веками является родиной и домом для многих тысяч езидов, которую мы вместе защищали, строили и развивали.
Мы все должны сделать, чтобы все граждане Республики Армения, независимо от религиозной или национальной принадлежности, имели полноценную возможность сохранить свой язык, обычаи и обряды, духовное и культурное наследие.
Желаю, чтобы это новоосвященное святилище молитвами мира и благополучия наполнило очаги наших езидских соотечественников и обогатило их духовную и культурную жизнь”.