Նախագահը ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած մի շարք օրենքներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրել է «Հայաստանի Հանրապետության և Բելգիայի Թագավորության միջև դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և հյուպատոսական հիմնարկների անձնակազմի ընտանիքի անդամների վարձատրվող աշխատանքի վերաբերյալ» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ղազախստանի Հանրապետության կառավարության միջև՝ քաղաքացիական պաշտպանության, արտակարգ իրավիճակների կանխման և վերացման բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին,
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջև՝ Հայաստանի Հանրապետությունում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կարգավիճակի մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացնելու մասին, «2002 թվականի հոկտեմբերի 7-ի՝ Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության կանոնադրությունում փոփոխություններ կատարելու մասին» երկրորդ արձանագրությունը վավերացնելու մասին,
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացնելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության և Դանիայի Թագավորության միջև՝ եկամուտների և գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին,
«2002 թվականի հոկտեմբերի 7-ի՝ Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության իրավական կարգավիճակի մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» երկրորդ արձանագրությունը վավերացնելու մասին. «2002 թվականի հոկտեմբերի 7-ի՝ Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության կանոնադրությունում փոփոխություններ կատարելու մասին» երրորդ արձանագրությունը վավերացնելու մասին, «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին, «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին,
«Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին, «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին», Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին, «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին,
«Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին ՀՀ օրենքների փաթեթ, «1992 թվականի մայիսի 15-ի` Հավաքական անվտանգության մասին» պայմանագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» երկրորդ արձանագրությունը վավերացնելու մասին, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին,
«Հայաստանի Հանրապետության և Երուսաղեմի Սբ. Հովհաննեսի, Հռոդոսի և Մալթայի ինքնիշխան մարտական բարեխնամ ուխտի միջև» համագոր-ծակցության համաձայնագիրը վավերացնելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում փոփո¬խություն կատարելու մասին, «Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին ՀՀ օրենքների փաթեթ, «Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին,
«Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» oրենքում լրացում կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեակատարողական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին ՀՀ օրենքների փաթեթ, «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, «Աղբահանության և սանիտարական մաքրման մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին,
Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին ՀՀ օրենքների փաթեթ, Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Ջրօգտագործողների ընկերությունների և ջրօգտագործողների ընկերությունների միությունների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին,
«Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, «Ռազմական համագործակցության մասին Հայաստանի Հանրապետության և Լիբանանի Հանրապետության միջև» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին, «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին ՀՀ օրենքները:

Армен Саркисян подписал ряд законов, принятых НС
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян подписал ряд законов, принятых Национальным собранием РА.
Президент республики Армен Саркисян подписал Соглашение между Республикой Армения и Королевством Бельгия о ратификации Соглашения “Об оплачиваемой работе членов семей персонала дипломатических представительств и консульских учреждений Республики Армения”, Соглашение между Правительством Республики Армения и Правительством Республики Казахстан “О сотрудничестве в области гражданской обороны, предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций”, “О ратификации Протокола между Правительством Республики Армения и Международным комитетом Красного Креста о внесении изменений в соглашение о статусе Международного комитета Красного Креста в Республике Армения”, О ратификации второго протокола “О внесении изменений в Устав Организации Договора о коллективной безопасности от 7 октября 2002 года”, “О ратификации Протокола между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации О внесении изменений в соглашение между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в области военной фельдъегерско-почтовой связи”, О ратификации Конвенции “Об исключении двойного налогообложения доходов и имущества и предотвращении уклонения от налогообложения между Республикой Армения и Королевством Дания”, О ратификации третьего протокола “О внесении изменений в Устав Организации Договора о коллективной безопасности от 7 октября 2002 года, О внесении изменений и дополнений в Закон “О регламенте Национального собрания”, О внесении изменений и дополнений в Закон “О защите экономической конкуренции”, О внесении изменений и дополнений в Закон “О защите экономической конкуренции”, О внесении изменений и дополнений в Закон “Об органе, регулирующем общественные услуги”, О внесении изменений и дополнения в Закон “О внесении изменений и дополнений в Закон “О государственной пошлине”, О внесении изменений и дополнений в Закон “О комиссии по предупреждению коррупции”, О внесении дополнения в Конституционный закон “Судебный кодекс Республики Армения”, О внесении изменений и дополнений в Закон РА “Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы”, О ратификации второго протокола “О внесении изменений в договор о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года”, О внесении изменения и дополнения в Закон РА “О местном самоуправлении”, О внесении дополнения в Закон РА “О государственной службе в аппарате Национального собрания”, О внесении изменения в Гражданский кодекс Республики Армения, О внесении изменения в Закон “Об обществах с ограниченной ответственностью”, О внесении изменений и дополнений в Закон “О физической культуре и спорте”, О внесении дополнения в Закон “О содержании задержанных и арестованных лиц”, О внесении дополнения в Уголовно-исполнительный кодекс Республики Армения, О внесении изменения в Закон “О гарантиях деятельности депутата Национального собрания Республики Армения”, О внесении изменений и дополнений в Закон “О вывозе мусора и санитарной очистке”, О внесении дополнений в Кодекс об административных правонарушениях Республики Армения, О внесении изменений в Кодекс административного судопроизводства Республики Армения, О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения, О внесении изменения в Закон “О союзах обществ водопользователей и обществ водопользователей”, О внесении изменений в Закон “О местном самоуправлении в городе Ереване”, О ратификации Соглашения “О военном сотрудничестве между Республикой Армения и Ливанской Республикой”, О внесении изменения и дополнения в Налоговый кодекс Республики Армения, О внесении дополнения в Закон “О принудительном исполнении судебных актов”.