Հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով այսօր վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները: Նրանք հրաժարվել են հարցաքննության ընթացքը տեսանկարահանելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի առաջարկից և մեջբերելով «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 5-րդ հոդվածը՝ չեն բացահայտել տեղեկատվության աղբյուրը:
Քննիչի հարցին, որ դեպքին ականատես վկան, ծանոթանալով հրապարակումներին, ժխտել է հրապարակումներում ներկայացված հանգամանքները, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հակասական տեղեկատվության վերաբերյալ դիրքորոշում չեն հայտնել և պարզաբանել են, որ իրենք ընդամենը հրապարակել են իրենց աղբյուրների հայտնած տեղեկատվությունը՝ կրկին հրաժարվելով բացահայտել աղբյուրը:
Հայտնում ենք, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքին ականատես վկան իր լրացուցիչ ցուցմունքում հայտնել է, որ ԶԼՄ-ներին դեպքի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն չի հայտնել: Ավելին՝ նա վրդովմունք է հայտնել՝ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած ապատեղեկատվության վերաբերյալ:

Допрошены редакторы сайтов Hayeli.am и Armlur.am
Редакторы сайтов Hayeli.am и Armlur.am были допрошены в качестве свидетелей по уголовному делу, возбужденному в связи со смертью бывшего начальника полиции Армении Айка Арутюняна. Редакторы отклонили предложение органа предварительного расследования о съемке процесса допроса и сослались на статью 5 закона Армении о СМИ и не раскрыли источник информации.
На вопрос следователя, что очевидец случая, ознакомившись с публикациями, отрицал представленные в публикациях обстоятельства, представители средств массовой информации не выражали свою позицию по поводу противоречивой информации и объяснили, что они только опубликовали информацию, сообщенную им источниками, вновь отказавшись раскрыть источник.
СК сообщает, что свидетель, который стал очевидцем смерти Айка Арутюняна, в своих дополнительных показаниях заявил, что он не сообщал СМИ никакой информации об инциденте. Более того, он выразил возмущение по поводу дезинформации в СМИ.