Փոխվարչապետն ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Իրանի դեսպանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջջադին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին կատարված աշխատանքի համար և մաղթել հաջողություններ իր հետագա գործունեության մեջ՝ ընդգծելով, որ պարոն Սաջջադին կշարունակի մնալ Հայաստանի բարեկամը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին բարի խոսքերի և ձևավորված արդյունավետ համագործակցության համար՝ նշելով, որ իր հետագա գործունեության ընթացքում ևս կփորձի նպաստել Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների զարգացմանը:

Вице-премьер принял завершающего дипломатическую миссию в Армении посла Ирана
Поддержи А1+!Вице-премьер Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади, который завершает дипломатическую миссию в Армении.
Вице-премьер поблагодарил посла за проделанную работу и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности, подчеркнув, что г-н Саджади останется другом Армении.
Посол поблагодарил вице-премьера за добрые слова и эффективное сотрудничество, отметив, что в ходе своей дальнейшей деятельности он также постарается внести вклад в развитие отношений между Арменией и Ираном.