Դ․ Տոնոյանն ընդունել է ՌԴ ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության գլխավոր վարչության պետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍեպտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության գլխավոր վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Կշիմովսկիին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել հայ-ռուսական երկկողմ համագործակցության ընթացքը, գոհունակությամբ ընդգծել ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտում իրականացվող միջոցառումների արդյունավետությունը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-ռուսական ռազմավարական դաշնակցային գործընկերության ներկա վիճակի, փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիների ու հեռանկարների, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Д. Тоноян принял начальника Главного управления международного военного сотрудничества МО РФ
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Давид Тоноян принял 24 сентября начальника Главного управления международного военного сотрудничества министерства обороны РФ Александра Кшимовского.
Тоноян высоко оценил процесс армяно-российского двустороннего сотрудничества, с удовлетворением подчеркнул эффективность военных и военно-технических мероприятий.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущем состоянии армяно-российского стратегического партнерства, путях и перспективах дальнейшего развития сотрудничества, а также вопросах региональной и международной безопасности.