Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի բարձրաստիճան պաշտոնյայի
Սեպտեմբերի 20-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենի տեղակալ Կատարինա Մատերնովայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Փոխվարչապետը նշել է, որ ԵՄ-ն հանդիսանում է Հայաստանի առավել կարևոր գործընկերներից մեկը և հավելել, որ եվրոպական պատվիրակության այցը լավ հնարավորություն է քննարկելու համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը և անդրադարձ կատարելու ապագա հնարավորություններին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Կատարինա Մատերնովան ասել է, որ ԵՄ-ն շարունակելու է լայն աջակցության ցուցաբերել Հայաստանին՝ բարեփոխումների հավակնոտ օրակարգը կյանքի կոչելու համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են թվայնացմանը ու էլեկտրոնային կառավարմանը, հանրային կառավարման բարեփոխումներին և էներգետիկ արդյունավետությանը վերաբերող հարցերին: Տիգրան Ավինյանը շնորհակալություն է հայտնել այս ուղղություններով ԵՄ ցուցաբերած աջակցության համար, ներկայացրել կառավարության կողմից իրականացված աշխատանքները և ապագա ծրագրերը: Կողմերը մանրամասնորեն քննարկել են յուրաքանչյուր ոլորտում համագործակցության խորացման ուղիները և նոր նախաձեռնություններ մեկնարկելու հնարավորությունները:

Тигран Авинян принял высокопоставленного чиновника Европейской комиссии
Вице-премьер Тигран Авинян 20 сентября принял делегацию во главе с заместителем председателя генерального директората по политике соседства и расширения Европейской комиссии Катариной Матерновой.
Вице-премьер отметил, что ЕС является одним из важнейших партнеров Армении, и добавил, что визит европейской делегации является хорошей возможностью обсудить текущие программы и коснуться дальнейших возможностей сотрудничества.
Выразив благодарность за прием, Катарина Матернова отметила, что ЕС будет и впредь оказывать широкую поддержку Армении в реализации амбициозной программы реформ.
В ходе встречи собеседники затронули вопросы, связанные с цифровизацией и электронным управлением, реформами государственного управления и энергоэффективностью. Тигран Авинян выразил благодарность за поддержку ЕС в этих областях, представил работу правительства и планы на будущее. Стороны подробно обсудили пути углубления сотрудничества в каждой сфере и возможности начала новых инициатив.