Իմ ջերմ մաղթանքները․ Իտալիայի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Արմեն Սարգսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլան:
«Անկախության օրվա տոնակատարություններն ինձ հաճելի առիթ են պարգևում՝ ուղղելու Ձեզ իտալացի ժողովրդի անկեղծ շնորհավորանքները, Հայաստանի Հանրապետության համար բարեկեցիկ ապագայի իմ անձնական բարեմաղթանքների հետ միասին:
Ընդհանուր հարուստ պատմական իրադարձություններից սկիզբ առած Երևանի և Հռոմի խորը բարեկամական կապերն արտառոց հարստություն են, մի ժառանգություն, որից մեր ժողովուրդները շարունակում են օգտվել` միշտ ավելի բուռն և եռանդուն հարաբերություններ կառուցելու ու զարգացնելու համար:
Մեր հանդիպումների հաճելի հիշողություններով և Ձեզ պետական այցով Քվիրինալյան պալատում ընդունելուն սպասելով՝ վերստին հղում եմ անձամբ Ձեր և բոլոր հայերի բարեկեցության իմ ջերմ մաղթանքները»:

Мои теплые пожелания: президент Италии направил поздравительное послание президенту Армену Саркисяну
Президенту Республики Армения Армену Саркисяну по случаю праздника Независимости Республики Армения поздравительное послание направил президент Итальянской Республики Серджио Матарелла.
“Празднование Дня независимости для меня приятный повод, чтобы направить Вам искренние поздравления итальянского народа вместе с моими личными пожеланиями благополучного будущего для Республики Армения.
Глубокие дружественные связи между Ереваном и Римом, которые берут начало в наших общих исторических событиях, являются необыкновенным богатством, наследием, которым наши народы продолжают пользоваться и ныне, чтобы всегда строить и развивать более бурные и энергичные отношения.
С приятными воспоминаниями о наших встречах и ожиданием приема Вас с государственным визитом в Квиринальском дворце, вновь шлю свои теплые пожелания лично Вам и всем армянам”.