f29fd73b6b23ee52bc4b4ad63a0efe2a
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագիրը՝ Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգեւներով պարգեւատրելու մասին․
Անկախության տոնի առթիվ, ծառայության ընթացքում ցուցաբերած նվիրումի, օրինականության և հասարակական կարգի պահպանության գործում ներդրած ավանդի համար Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության մի խումբ ծառայողների պարգևատրել.
Մարտական ծառայության մեդալով՝
Արման Առաքելի ԱՎԱԳՅԱՆԻՆ Ոստիկանության զորքերի հասարակա-կան կարգի պահպանության գնդի (1032 զորամաս) հասարակական կարգի պահպանության 3-րդ գումարտակի հրամանատարի տեղակալ, կապիտան
Մարգար Անուշավանի ԲԱՂԴԱՍԱՐՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության Վարդենիսի բաժնի համայնքային ոստիկանության բաժանմունքի պրոֆիլակտիկայի ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր
Արարատ Արթուրի ՆԻԳՈՅԱՆԻՆ Ոստիկանության զորքերի հասարակական կարգի պահպանության գնդի (1032 զորամաս) հասարակական կարգի պահպանության 2-րդ գումարտակի 3-րդ վաշտի 3-րդ դասակի մարտական 1-ին խմբի հրաձիգ, սերժանտ
«Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով՝
Արման Գևորգի ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ
Արմեն Սերգեյի ՄԿՐՏՉՅԱՆԻՆ Ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ – կազմակերպական -վերլուծական վարչության պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ
Արմեն Յուրիկի ԳԱՍՊԱՐՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ
Վաչիկ Եփրեմի ՂԱՐԻԲՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության պետի տեղակալ
-շտաբի պետ, ոստիկանության գնդապետ
Պավել Ռաֆիկի ՕՐԴՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Մաշտոցի բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ
Սերգո Համբարձումի ԱՎԵՏԻՍՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Սպիտակի բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ
Դավիթ Սամվելի ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆԻՆ Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության 2-րդ վարչության 1-ին բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ
Մամիկոն Արծրունու ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Էրեբունու բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ

f29fd73b6b23ee52bc4b4ad63a0efe2a
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ О награждении группы сотрудников полиции по случаю Дня Независимости.
“Принимая за основу ходатайство премьер-министра, согласно ст. 136 Конституции, а также ч. 1 ст. 5.3 Закона “О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения”, по случаю Дня Независимости, за проявленные в ходе службы преданность, вклад в дело сохранения законности и общественного порядка наградить группу сотрудников Полиции Республики Армения.
Медалью “За боевые заслуги”
Армана Аракеловича Авакяна, капитана, заместителя командира 3-го батальона полка по охране общественного порядка (воинская часть 1032)
Маргара Анушавановича Багдасаряна, майора полиции, старшего инспектора профилактики отделения общинной полиции Варденисского отдела Гегаркуникского областного управления
Арарата Артуровича Нигояна, сержанта, стрелка 1-й боевой группы 3-го взвода 2-го батальона полка охраны общественного порядка войск полиции (воинская часть 1032)
Медалью “За отличную охрану общественного порядка”
Армана Геворковича Саркисяна, полковника полиции первого заместителя начальника полиции
Армена Сергеевича Мкртчяна, подполковника полиции, заместителя начальника штаба полиции, начальника организационно-аналитического управления
Армена Юриковича Гаспаряна, полковника полиции, начальника Тавушского областного управления полиции
Вачика Епремовича Гарибяна, полковник полиции, заместителя начальника Ширакского областного управления полиции
Павла Рафиковиау Ордяна, полковника полиции, начальника Маштоцкого отдела Управления полиции города Еревана
Серго Амбарцумовича Аветисяна, полковник полиции, начальника Спитакского отделения Лорийского областного управления полиции
Давида Карапетян, подполковника полиции, заместитель начальника 1-го отдела 2-го управления Главного управления уголовного розыска полиции
Мамикона Арцруновича Акопяна, подполковник полиции, заместителя начальника Эребунинского отдела Управления полиции Еревана
Гранта Грачиковича Варданяна, заместителя начальника финансово-бюджетного управления полиции”, - сказано в указе президента РА.