Սկանդալ Հայաստանի կանանց ֆուտբոլում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական կոմիտեն 1 տարի ժամկետով ֆուտբոլային գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկել է «ՏՐԻԲՈՒՆԱ ՀԿ» ակումբի նախագահ և մարզիչ Սենիկ Առաքելյանին, իսկ ակումբի Գյումրի-1 թիմը հանվել է 2019-2020թթ մրցաշրջանի կանանց ֆուտբոլի առաջնությունից։ Այդ մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Ինչպես նշում է աղբյուրը, 2019թ․ փետրվար ամսից ի վեր Սենիկ Առաքելյանը պարբերաբար փորձել է խանգարել Կանանց Մ-19 հավաքականի յուրաքանչյուր ամիս անցկացվող մարզական հավաքներին՝ չուղարկելով հրավիրված ֆուտբոլիստուհիներին կամ ուղարկելով ըստ իր ցանկության։ Օգոստոսի 25-29-ը անցկացված հավաքին նա չի ուղարկել որևէ ֆուտբոլիստուհու, դրանով իսկ խոչընդոտել է հավաքի բնականոն ընթացքին, ինչպես նաև չի տրամադրել ֆուտբոլիստուհիների անձնագրերը ՀՖՖ հավաքականների ապահովման բաժին՝ Բոսնիայում կայանալիք կանանց Եվրոպայի Մ-19 առաջնության որակավորման փուլի մրցաշարին մասնակցելու նպատակով մուտքի վիզաներ ստանալու համար։
Սեպտեմբերի 9-11-ը անցկացված Կանանց Մ-17 հավաքականի մարզական հավաքին ակումբը կրկին չի ուղարկել որևէ ֆուտբոլիստուհու:

Скандал в женском футболе Армении
Поддержи А1+!Дисциплинарный комитет Футбольной федерации Армении лишил права занятия футбольной деятельностью сроком на 1 год председателя клуба «НПО ТРИБУНА» и тренера Сеника Аракеляна, а команда клуба Гюмри-1 была снята с чемпионата по футболу среди женщин сезона 2019-2020. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Как отмечает источник, с февраля 2019г. Сеник Аракелян периодически пытался мешать спортивным сбором женской сборной М-19, которые проводятся ежемесячно, не отправляя приглашенных футболисток или отправляя по своему желанию. На сбор, который прошел 25-29-го августа, он не отправил ни одну футболистку, тем самым восприпятствовал нормальному ходу сбора, а также не предоставил паспорта футболисток в отдел обеспечения сборных ФФА для получения вьездных виз с целью участия в турнире квалификационного этапа чемпионата Европы среди женщин М-19.