Այս պահին ամենակարևորը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման միջոցը փոխվի․ Սեյրան Օհանյան (տեսանյութ)
Ինչպես արդեն նշել էինք, որ «Մարտի 1-ի» գործեղ մեղադրյալներ Յուրի Խաչատուրովը, Սեյրան Օհանյանը, Արմեն Գևորգյանը ներկայացել են դատարան։
Նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը, լրագրողների հետ զրույցում հարցերին չպատասխանելով, միայն նկատեց՝ իր ժպիտն ամեն ինչ ասում է։
Յուրի Խաչատուրովը նույնպես հարցերին չպատասխանեց, միայն շեշտեց, որ իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում։ Հարցին, թե ընդունո՞ւմ է, որ սահմանադրական կարգը տապալել է, նա ասաց․ «Չէ»։
Իսկ Սեյրան Օհանյանն ավելին չասաց քան այն, որ իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում, որովհետև անհիմն է։ Նա միայն ասաց․ «Այս պահին ամենակարևորը 2-րդ նախագահի նկատմամբ խափանման միջոցը փոխվի և ինքը ազատության մեջ լինի»։

В настоящий момент самое главное, чтобы изменилась мера пресечения Роберта Кочаряна: Сейран Оганян (видео)
Как уже отмечалось, обвиняемые по делу «1-го Марта» Юрий Хачатуров, Сейран Оганян, Армен Геворгян явились в суд, на судебный процесс над Робертом Кочаряном.
Бывший вице-премьер Армен Геворгян, не отвечая на вопросы в беседе с журналистами, только отметил: его улыбка обо всем говорит.
Юрий Хачатуров также не ответил на вопросы, только подчеркнул, что не признает выдвинутое против него обвинение. На вопрос, признает ли он, что сверг конституционный строй, он ответил: «Нет».
А Сейран Оганян не сказал более того, что не признает выдвинутое против него обвинение, потому что оно безосновательно. Он лишь сказал: «В настоящий момент самое главное, чтобы мера пресечения в отношении 2-го президента изменилась, и он был на свободе».