Ս. Սարգսյանը խախտեց պայմանը, եթե Փաշինյանն էլ խախտի, տարբերությունը ով կբացատրի. Միքայել Նահապետյան (տեսանյութ)
«Քաղաքացու որոշում» կուսակցությունը ստիպված է նմանություններ տեսնել Սերժ Սարգսյանի եւ Նիկոլ Փաշինյանի որոշ գործողություններում։
«Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Սուրեն Սահակյանն ասել էր. «Եթե Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը, այնուամենայնիվ, շահագործելու վերաբերյալ որոշում կայացնի, ապա այդ որոշումը շատ նման կլինի որպես վարչապետ առաջադրվելու Սերժ Սարգսյանի ու ՀՀԿ որոշմանը։ Վստահ եմ, հանրությունը դրանից շատ կոնկրետ, աներկբա եզրակացություններ կանի»։
Կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Միքայել Նահապետյանը բացատրում է. «Հայտարարություններն, ըստ էության, նույնական են. մարդը պայման է առաջադրել եւ այդ պայմանի բերումով գնացել է գործողությունների եւ վերջում եկել է եւ իր պայմանը խմբագրել է»։
«Քաղաքացու Որոշում» կուսակցությունը երեկ հայտարարություն էր տարածել Ամուլսարի հանքի վերաբերյալ՝ վստահեցնելով, որ այն չպետք է հանքի վերածվի և դրա համար կներդնեն իրենց առավելագույն ջանքերը։
Միքայել Նահապետյանը կարծում է, որ Ամուլսարի հանքի շահագործումը մեծ հարված կհասցնի Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշին։

С. Саркисян нарушил условие, если и Пашинян нарушит, кто объяснит разницу? Микаэл Наапетян (видео)
Партия “Решение гражданина” вынуждена видеть сходства в некоторых действиях Сержа Саркисяна и Никола Пашиняна.
Секретарь исполнительного органа социально-демократической партии “Решение гражданина” Сурен Саакян сказал: “Если правительство Никола Пашиняна, тем не менее, примет решение об эксплуатации, то это решение будет очень похожим на решение Сержа Саркисяна и РПА о выдвижении в качестве премьер-министра. Я уверен, что общественность сделает из этого очень конкретные, недвусмысленные выводы”.
Член исполнительного органа партии Микаэл Наапетян обьясняет: “Заявления, по сути, идентичны: человек выдвинул условие и в связи с этим условием пошел на действия и в конце пришел и отредактировал свое решение”.
Партия “Решение гражданина” вчера опубликовала заявление относительно Амулсара, заверяя, что он не должен превратиться в рудник, и для этого они приложат все усилия.
Микаэл Наапетян считает, что эксплуатация Амулсарского рудника нанесет большой удар по рейтингу Никола Пашиняна.