Քաղաքացիները դեմ են Քոչարյանին ազատ արձակելուն. հարցումներ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորումը տարաբնույթ մեկնաբանությունների տեղիք է տվել, մի մասի կարծիքով մինչև չհաստատվի նրա մեղավորությունը, նրան կալանքի տակ պահելը արդարացի չէ։ Սոցցանցերում ևս այս թեմայով քննարկումները շատ թեժ են՝ կարծիքները սուր են և հակասական։
Այս թեմայով «Ա1+ը» շրջայց կատարեց Երևան քաղաքում՝ լսելով քաղաքացիների կարծիքը խնդրի վերաբերյալ։ Մի մասի կարծիքով, այդ հարցով պետք է զբաղվեն իրավապահ մարմինները, մյուսներն էլ իրավապահ մարմիններից պահանջում են Ռոբերտ Քոչարյանին պատժել օրենքի ողջ խստությամբ։
«Ես դեմ եմ իրեն արձակելուն։ Նա ահավոր անձ է, մարդկային որևէ արժանիք չունի, ինչ ռիսկով են ուզում ազատ արձակել, չգիտեմ։ Ժողովուրդը, որ այդ վիճակում է՝ իրենից է, ընդհանրապես պետք է գնդակահարեն ինչի՞ են ցույց անում»։
«Ես կարծում եմ, որ շատ ճիշտ է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հիմա կալանքի տակ է գտնվում։ Այսօր սահմանադրական վճիռը ճիշտ չէ, ամեն մարդ իր կատարածների համար պետք է պատասխան տա»։
«Սխալված չեմ լինի, եթե ասեմ, որ բնակչության մեծ մասի կարծիքն է, որ նա պետք է կալանավորված լինի և դատվի շատ խիստ»։

Граждане против освобождения Кочаряна. опрос (видео)
Арест второго президента Армении Роберта Кочаряна дал повод для разного рода комментариев, некоторые считают, что пока не будет установлена его вина, его содержание под стражей несправедливо. В соцсетях обсуждения на эту тему очень горячие: мнения острые и противоречивые.
На эту тему “А1+” опросил  ереванцев и выслушал мнение граждан о данной проблеме. Некоторые считают, что этим вопросом должны заниматься правоохранительные органы, другие требуют от правоохранительных органов наказать Роберта Кочаряна со всей строгостью закона.
«Я против его освобождения. Он – ужасный человек, не имеет никаких человеческих достоинств, с каким риском они хотят освободить, не знаю. То, что народ в таком состоянии, это  - его вина, вообще должны были расстрелять, почему проводят демонстрацию?»
«Считаю, что очень правильно, что Роберт Кочарян сейчас находится под арестом. Сегодня конституционное решение неправильно, каждый должен отвечать за содеянное».
«Не ошибусь, если скажу, что большинство населения считает, что он должен быть под арестом и осужден очень строго».