Ի զորու չենք վճարելու աշխատակիցների օգոստոս ամսվա աշխատավարձը․ «Սանիթեք»
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻ պատասխան Երևանի քաղաքետարանի այն հայտարարության, որ վերջինիս կողմից «Սանիթեք» ընկերությանը ս.թ. օգոստոս ամսվա համար փոխանցվել է 165 միլիոն 340 հազար ՀՀ դրամ` տեղեկացնում ենք, որ քաղաքապետարանի կողմից ընկերությանը վճարումներ կատարվում են ամսական երկու անգամ` 1-ից 15-ը միջակայքի համար և 16-ից 31-ը: Օգոստոս ամսվա համար Երևանի քաղաքապետարանից պետք է փոխանցվեր մոտ 430 միլիոն ՀՀ դրամ:
Օգոստոս ամսվա առաջին կեսի համար Երևանի քաղաքապետարանի կողմից մեր ընկերությանը փոխանցվել է 141 միլիոն 831 հազար 728 ՀՀ դրամ և այդ ժամանակահատվածի համար քաղաքապետարանի կողմից պահվել է 69 միլիոն 546 հազար 191 ՀՀ դրամ: Օգոստոս ամսվա երկրորդ կեսի համար` 16-ից 31-ը ժամանակաշրջանի համար, քաղաքապետարանի կողմից ոչ մի փոխանցում չի կատարվել, ավելին` քաղաքապետարանի կողմից չեն ընդունվել «Սանիթեք»-ի կողմից ներկայացված հաշիվ-ապրանքագրերն ու կատարողական ակտերը:
Ելնելով առկա ֆինանսական ճգնաժամային իրավիճակից` ընկերությունն ի զորու չէ վճարելու աշխատակիցների օգոստոս ամսվա աշխատավարձը:

Мы не в состоянии выплатить зарплату сотрудникам за август: “Санитек”
Поддержи А1+!В ответ на заявление мэрии Еревана о том, что последняя перечислила компании “Санитек” за август с.г. 165 миллионов 340 тысяч драм РА, сообщаем, что мэрия осуществляет выплаты компании два раза в месяц: за промежуток с 1-го по 15-е и с 16-го по 31-е. За август из мэрии Еревана должно было быть перечислено 430 миллионов драм РА.
За первую половину августа мэрия Еревана перечислила нашей компании 141 миллион 831 тысяч 728 драм РА и за этот период мэрия удержала 69 миллиона 546 тысяч 191 драм РА. За вторую половину августа – период с 16-го по 31-е, мэрия не произвела никаких перечислений, мэрия не приняла предъявленные “Санитек”-ом счет-фактуры и исполнительные акты.
Исходя из нынешней финансовой кризисной ситуации, компания не в состоянии выплатить зарплату сотрудников за август.