Քոչարյանի աջակիցները պահանջում են արտահերթ նիստ գումարել (տեսանյութ)
Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները հավաքվել են Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ նստավայրի դիմաց։
Աջակիցներից Նարեկ Մութաֆյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց, որ հավաքվել են և կոչով դիմել են Առաջին ատյանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանին՝ արտահերթ նիստ գումարել և անդրադառնալ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցին։
Քաղաքական գործիչ, նախկին ՕԵԿ պատգամավոր Գագիկ Բաղդասարյանը հայտարարեց, որ քիչ առաջ խոսել են Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Արթուր Ասլանյանի հետ։
Բաղդասարյանի խոսքով՝ Ասլանյանը խոստացել է աջակիցների պահանջը ներկայացնել դատարանի նախագահ Արթուր Մկրտչյանին։
Այժմ նրանք սպասում են Մկրտչյանի արձագանքին։
Քիչ առաջ Գագիկ Բաղդասարյանն ասաց, որ իրենց պահանջը փոխանցվել է դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։ Այժմ Քոչարյանի աջակիցները դադարեցնում են իրենց ակցիան և այն կշարունակեն ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի դիմաց ժամը 16:00-ին. նիստ գումարելու կոչով դիմելու են դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։

Сторонники Кочаряна требуют созвать внеочередное заседание (видео)
Сторонники Роберта Кочаряна собрались напротив резиденции Кентрон и Норк-Мараш Ереванского городского суда общей юрисдикции.
Один из сторонников Нарек Мутафян в  беседе с «А1+» сказал, что собрались и обратились с призывом к судье первой инстанции Анне Данибекян: созвать внеочередное заседание и обратиться к вопросу меры пресечения Кочаряна.
Политический деятель, бывший депутат ПОЕ Гагик Багдасарян заявил, что недавно говорил с руководителем аппарата Ервеанского суда общей юрисдикции Артуром Асланяном.
По словам Багдасаряна, Асланян пообещал представить требование сторонников председателю суда Артуру Мкртчяну.
Сейчас они ждут реакции Мкртчяна.
Недавно Гагик Багдасарян сказал, что их требование передано судье Анне Данибекян. Сейчас сторонники Кочаряна прекращают свою акцию и продолжат ее напротив Шенгавитской резиденции суда общей юрисдикции в 16:00, с призывом о созыве заседания обратятся к судье Анне Данибекян.