Արգելվում է մինչև 12 տարեկան երեխաներին փոխադրել մեքենայի առջևի նստատեղին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վալերիյ Օսիպյանի հանձնարարականով սեպտեմբերի մեկից ոստիկանության մի շարք ստորաբաժանումներ անցել են ուժեղացված ծառայության:
«Զգուշացեք, երեխաներ են» միջոցառման շրջանակում ուսումնական բոլոր հաստատությունների մոտ ծառայություն են իրականացնում ճանապարհային ոստիկաններ, պարեկապահակետային ծառայողներ, դպրոցական ու անչափահասների գծով տեսուչներ, օպերլիազորներ ու համայնքային ոստիկաններ: Նպատակը մեկն է՝ ապահովել մեր քաղաքացիների անվտանգությունը: Այս հարցում ոստիկանությունը ակնկալում է նաև մեր համաքաղաքացիների կարգապահությունն ու զգոնությունը։
Հարգելի՛ համաքաղաքացիներ, ոստիկանությունը կրկին հորդորում է խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության և անվտանգության կանոնները, դպրոցամերձ տարածքներում վարել դանդաղ և պահպանել առավելագույն զգոնություն, երեխաների տրանսպորտային միջոց նստելու կամ իջնելու դեպքում պարտադիր միացնել վթարային թարթող լույսերը։

Запрещается перевозить на переднем сиденье автомобиля детей младше 12 лет (видео)
Поддержи А1+!По поручению начальника полиции, генерала-майора полиции Валерия Осипяна, с первого сентября ряд подразделений перешли к усиленной службе.
В рамках мероприятия «Осторожно, дети» около всех учебных заведений осуществляют службу дорожные полицейские, патрульно-постовые служащие, школьные инспекторы и инспекторы по несовершеннолетним, оперуполномоченные и общинные полицейские. Цель одна: обеспечить безопасность граждан. В этом вопросе полиция ожидает также дисциплину и бдительность наших сограждан.
Уважаемые сограждане, полиция вновь призывает строжайшим образом соблюдать правила дорожного движения и безопасности, на территориях возле школ ездить медленно и соблюдать максимальную бдительность, если в транспортное средство садятся или сходят дети, обязательно включать сигнальный мигающий свет.