ELARD ընկերության փորձագետների հետ անցկացվել է տեսակոնֆերանս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեսակոնֆերանս է անցկացրել ELARD միջազգային խորհրդատվական ընկերության փորձագետների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են Ամուլսարի հանքի վերաբերյալ իրականացված միջազգային փորձաքննության եզրակացության և դրա վերլուծության արդյունքները:
Տեսակոնֆերանսին մասնակցել են նաև Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացուցիչները, կառավարության պատասխանատու գերատեսչությունների, շահագրգիռ մարմինների ղեկավարները, ինչպես նաև «Լիդիան Արմենիա» ընկերության ներկայացուցիչները:
Տեսակոնֆերանսի ընթացքում ELARD ընկերության փորձագետները մանրամասն անդրադարձել են փորձաքննության արդյունքներին, պատասխանել հանդիպման մասնակիցների մի շարք հարցերի:

Проведена видеоконференция с экспертами компании ELARD
«Поскольку  снимали  с нескольких камер, редактирование материала займет несколько часов. Как мы и договаривались, разговор будет передан полностью. Есть над чем подумать. Посмотрите материал, потом поговорим", - написал премьер  в Facebook.
Среди участников  Skype-конференции в Национальной ассамблее  были представители  парламентских фракций «Мой шаг» и «Процветающая Армения»,   ответственные чиновники из правительства, главы  заинтересованных организаций, а также  представители  компании    Lidian Armenia
Эксперты  компании ELARD   подробно  рассказали о  результатах экспертизы,  ответили   на ряд вопросов участников.