Կվերականգնվի կենսական նշանակության ևս երկու ճանապարհահատված
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎայոց ձորի և Տավուշի մարզերում կվերականգնվի կենսական նշանակության ևս երկու ճանապարհահատված։ Այդ մասին կնքվել է պայմանագիր «Տրանսպորտային ծրագրերի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի և շինարարական աշխատանքների մրցույթը շահած ընկերությունների միջև։ Կվերականգնվեն Տավուշի մարզում Մ4-Գետահովիտ մոտ 1.4 կմ և Վայոց ձորի մարզում՝ Մ2-Գետափ մոտ 2.76 կմ երկարությամբ ճանապարհահատվածները։ Շինարարական աշխատանքները կմեկնարկեն արդեն առաջիկա օրերին։ Իսկ աշխատանքների ավարտը, ըստ պայմանագրի, նախատեսված է 2020 թվականի ամռանը։
Ճանապարհները կվերականգնվեն ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ իրականացվող Կենսական նշանակության ճանապարհացանցի բարելավման ծրագիր լրացուցիչ ֆինանսավորում ծրագրի շրջանակներում։

Еще два участка дороги жизненного значения будут восстановлены
Поддержи А1+!В Вайоц Дзоре и Тавуше будут восстановлены еще две дороги жизненного значения. Договор был заключен между ГНКО “Организация по реализации транспортных программ” и компаниями, выигравшими тендер на строительные работы. Будут восстановлены дорога М4 - Гетаовит в Тавушской области и отрезки дороги М2 - Гетап в Вайоцдзорской области протяженностью 2,76 км.
Строительные работы начнутся уже в ближайшие дни. А завершение работ, согласно договору, предусмотрено на лето 2020 года.
Дороги будут восстановлены в рамках программы дополнительного финансирования, осуществляемой при финансировании правительства РА и Всемирного банка программы улучшения дорожной сети жизненного значения.