«Գորիս» ՔԿՀ-ում հայտնաբերվել է կալանավորվածի դին՝ կախված վիճակում
Աջակցիր «Ա1+»-ին2019թ. օգոստոսի 28-ին՝ ժամը 7։30-ին, ՀՀ ԱՆ «Գորիս» քրեակատարողական հիմնարկում հայտնաբերվել է ՀՀ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվող քրեական գործով ամբաստանյալ, Գորիսի բնակիչ, 1988թ. ծնված Արթուր Սարգսի Սայունցի դին՝ խցի պատուհանի ճաղավանդակից իրեն հատկացված սավանով կախված վիճակում։
Վերջինս կալանավորվել էր 29.03.2019թ., իր դիմումի համաձայն՝ 03.07.2019թ.-ից խցում պահվել է միայնակ, մեղադրվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-267.1 հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին կետով և 34-268-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից շուրջ 200 գրամ քաշով ափիոն տեսակի թմրամիջոցի մաքսանենգություն կազմակերպելու և թմրամիջոցի ձեռք բերման փորձի համար։
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն։

В УИУ “Горис” обнаружено тело повесившегося обвиняемого
В Уголовно-исполнительном учреждении “Горис” МЮ РА 28 августа в 7: 00 было обнаружено тело Артура Саркисовича Саюнца, жителя Гориса 1988 г.р., обвиняемого по уголовному делу, расследуемому в суде общей юрисдикции Сюникской области, повесившегося на оконной решетке.
Он был арестован 29.03.2019 г. Согласно собственному заявлению от 03.07.2019 г. в камере он содержался один, был обвинен по пункту 1 части 4 статьи 38-267.1 и части 3 статьи 34-268 Уголовного кодекса РА за организацию контрабанды опиума и попытку приобретения наркотического средства весом около 200 граммов из Исламской республики Иран.
С целью выяснения обстоятельств происшествия в Следственном управлении Сюникской области возбуждено уголовное дело, ведется следствие.