Կամրջին գտնվող քաղաքացին ծանր հուզական վիճակում է եղել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 26-ին, ժամը 11:16-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքում «Սիլաչիի» կամրջին գտնվող քաղաքացին ծանր հուզական վիճակում է. չի ցանկանում ապրել: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի հոգեբանական աջակցության բաժնի կրտսեր հրահանգիչը կապ է հաստատել քաղաքացու հետ և տրամադրել համապատասխան հոգեբանական աջակցություն՝ մինչ ոստիկանության աշխատակիցների մոտենալը:
Ժամը 15:33-ին «911» ծառայությանը կրկին ահազանգ է ստացվել, որ նույն քաղաքացին գտնվում է Հաղթանակ կամրջի վրա. ցանկանում է խոսել կնոջ հետ:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը և հոգեբանական աջակցության բաժնի կրտսեր հրահանգիչը:
Փրկարարները կամրջին հայտնաբերել են Արտակ Պ.-ին (ծնված 1978 թ.), ում հոգեբանական աջակցության բաժնի կրտսեր հրահանգիչը տեղում ցուցաբերել է հոգեբանական աջակցություն, իսկ ոստիկանության աշխատակիցները վերջինիս տեղափոխել են ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին:

Находившийся на мосту гражданин был в тяжелом эмоциональном состоянии
26-го августа, в 11:16, в службу «911» поступил тревожный звонок, что гражданин, находящийся на мосту «Силачи» в городе Ереване, находится в тяжелом эмоциональном состоянии, не хочет жить. Необходима помощь спасателей.
Младший инструктор отдела психологической помощи Национального центра кризисного управления СС МЧС установил связь с гражданином и предоставил соответствующую психологическую помощь до прибытия сотрудников полиции.
В 15:33 в службу «911» вновь поступил тревожный звонок, что тот же гражданин находится на мосту Победа – хочет поговорить с женой.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Ереванского городского спасательного управления СС МЧС и младший инспектор отдела психологической помощи.
Спасатели обнаружили на мосту Артака П. (1978 г. рождения), которому младший инструктор отделения психологической помощи на месте оказал психологическую помощь, а сотрудники полиции переместили последнего в Центральное отделение полиции.