Ծեծկռտուք Գնդեվազում․ կա ձերբակալված (տեսանյութ)
Օգոստոսի 25-ին ոստիկանության Ջերմուկի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ աջ ականջի պատռված ու ակնակապիճի կտրված վերքերով «Վայք» բժշկական կենտրոն բուժօգնության են տեղափոխվել երկու տղամարդ:
Ոստիկանության Ջերմուկի բաժնի ծառայողների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով պարզվել է, որ օգոստոսի 24-ին Գնդեվազ գյուղի կենտրոնական հատվածում մի խումբ անձանց միջև տեղի է ունեցել վիճաբանություն և ծեծկռտուք: Հենց այդ միջադեպի ընթացքում էլ տղամարդիկ ստացել են վնասվածքներ:
Միջադեպի բոլոր մասնակիցների ինքնությունը պարզվել է: Նրանցից մեկը՝ Կեչուտի 25-ամյա բնակիչը, ձերբակալվել է:

Драка в Гндевазе — есть арестованный (видео)
25 августа  в Джермукское  отделение  полиции РА  поступило сообщение о том, что в МЦ «Вайк» доставлены  двое  мужчин — с порванным ухом и повреждением глазницы.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ полиции РА, в результате  мероприятий, предпринятых сотрудниками Джермукского  отделения  полиции РА, выяснилось, что 24 августа в центральной  части  села  Гндеваз началась потасовка среди группы сельчан.
В ходе  драки мужчины  получили указанные  травмы. Личность всех участников драки  выяснена. Один из них – 25-летний  житель Кечута, арестован.