22-ամյա երիտասարդին դանակահարելու դեպքով մեղադրանք է առաջադրվել մեկ անձի
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում կատարված անհրաժեշտ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են 22-ամյա երիտասարդին ծանր մարմնական վնասվածքներ պատճառելու դեպքի մի շարք հանգամանքներ:
2019 թվականի օգոստոսի 23-ին`  ժամը 19.45-ի սահմաններում, հիվանդանոցներից մեկից  ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ «Ձախ արմնկահոդ և որովայնի առաջնային պատի կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել Երևանի բնակիչը՝ ծնված 1996թ.:
Դեպքի առթիվ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 4-րդ մասով:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2019թ. օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Արցախի փողոցում գտնվող գեղեցկության սրահի դիմաց անձնական հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում, 1986 թվականին ծնված երիտասարդը իր մոտ գտնվող կտրող-ծակող գործիքով հարվածներ է հասցրել նույն թաղամասի 22-ամյա բնակչին, որի ընթացքում վերջինս ինքնապաշտպանության նպատակով իր մոտ գտնվող գազային ատրճանակից կրակոցներ է արձակել:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել են մի շարք անձինք: Նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական և դատահետքաբանական փորձաքննություններ: 1986 թվականին ծնված տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի  112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու և հետախուզում հայտարարելու վերաբերյալ:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվող կամ մեղադրվող անձը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Вынесено обвинение в связи с ножевым ранением 22-летнего молодого человека
Поддержи А1+!В результате необходимых следственных действий, проведенных в следственном отделе административного округа Еребуни и Нубарашен Следственного комитета РА, был выявлен ряд обстоятельств причинения серьезного увечья 22-летнему мужчине.
23 августа в 19: 45 из больницы поступил сигнал о том, что к ним обратился житель Еревана, 1996 года рождения, с колото-резаными ранениями в области левого локтя и передней брюшной стенки.
По данному факту в следственном отделе административных районов Эребуни и Нубарашен возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112 и части 4 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
В результате предпринятых мероприятий выяснилось, что 21-го августа 2019 года, около 19:00, в ходе ссоры по личному вопросу, у салона красоты на улице Арцаха в Ереване, молодой человек 1986 г.р. нанес 22-летнему жителю того же квартала удар колюще-режущим предметом, после чего последний, с целью самообороны, выстрелил из газового пистолета, находящегося у него.
Произведен осмотр места происшествия, допрошен ряд лиц, назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая и судебно-следственная экспертизы.
Мужчине, 1986 г.р. предъявлено обвинение по части 1 статьи 112 Уголовного кодекса РА. В суд представлено ходатайство об избрании в отношении него ареста в качестве меры пресечения и объявлении его в розыск.