16-ամյա պատանին Սուրբ Սարգիս եկեղեցու մոտ քաղաքացուց հափշտակել է գումար, բջջային հեռախոս ու փախել (տեսանյութ)
Օգոստոսի 20-ին ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին հայտնում էր, որ Երևանի Սուրբ Սարգիս եկեղեցու մոտակայքում հարվածել են իրեն և հափշտակել գումար, բջջային հեռախոս ու փախել:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում ստացված տեղեկություններն իրացնելով ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության գնդի աշխատակիցները օպերատիվ գործողությունների շնորհիվ հանցագործությունը «տաք հետքերով» բացահայտեցին:
Նույն օրը կողոպուտը կատարելու կասկածանքով Մաշտոցի պողոտայից ոստիկանություն բերման ենթարկվեց 16-ամյա մի պատանի:

16-летний юноша около церкви Святой Саркис украл у гражданина деньги, сотовый телефон и убежал (видео)
Поддержи А1+!Гражданин, позвонивший в полицию, сообщил, что возле церкви Сурб Саркис в Ереване его ударили и похитили деньги и мобильный телефон.
В результате произведенных оперативных действий сотрудники полка патрульно-постовой службы полиции раскрыли преступление по горячим следам.
В тот же день по подозрению в совершении грабежа с проспекта Маштоца в полицию был доставлен 16-летний юноша. Он признался в содеянном. Проводится расследование.