Արտակ Սարգսյանը հարցաքննվել է
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Արտակ Սարգսյանը (ՍԱՍ-ի Արտակ) օգոստոսի 15-ին վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է «Terrazza» ռեստորանի տարածքում տեղի ունեցած խուլիգանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում։
Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ 2019թ․ հունիսի 5-ին Երևանում՝ «Terrazza» ռեստորանի տարածքում, միջադեպ էր տեղի ունեցել Արտակ Սարգսյանի մասնակցությամբ և հարուցվել էր քրեական գործ։
Արտակ Սարգսյանին նախկինում Քննչական կոմիտեից 2 անգամ ծանուցագիր էր ուղարկվել, որպեսզի նա ներկայանա վարույթն իրականացնող մարմին։

Артака Саркисяна допросили
Бывший депутат Национального собрания Артак Саркисян (Артак САС-а) 15-го августа в статусе свидетеля был допрошен в рамках уголовного дела, возбужденного в связи с хулиганским происшествием на территории ресторана «Terrazza».
Об этом в беседе с “А1+” сказала начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Наира Арутюнян.
Напомним, что 5-го июня 2019г. на территории ресторана «Terrazza» произошел инцидент при участии Артака Саркисяна и возбуждено уголовное дело.
Артаку Саркисяну ранее 2 раза посылали повестку из Следственного комитета, чтобы он явился в орган, осуществляющий расследование.