Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ։
Ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Կարևորում եմ Ձեր դերը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու համագործակցության ամրապնդման գործում, ինչին նպաստում է նաև մեր համատեղ որոշմամբ ստեղծված աշխատանքային խմբի գործունեությունը։
Մեր ժողովրդի կյանքում մեծ կարևորություն և դերակատարում ունի Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին՝ հոգևոր արժեքների ամրապնդման, ազգային ինքնության պահպանման առումով։ Եվ վստահ եմ՝ Դուք կշարունակեք այդ ուղղությամբ Ձեր արդյունավետ գործունեությունը։

Никол Пашинян направил поздравительное послание Католикосу Всех Армян по случаю Дня рождения
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание Его Святейшеству Верховному Патриарху Католикосу Всех Армян Гарегину Второму по случаю Дня рождения. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
“Ваше Святейшество, сердечно поздравляю Вас с Днем рождения. Придаю важное значение Вашей роли в деле укрепления сотрудничества между Правительством Республики Армения и Святой Армянской Апостольской Церковью, чему способствует также и деятельность рабочей группы, созданной нашим совместным решением.
В жизни нашего народа в плане укрепления духовных ценностей, сохранения национальной идентичности важное значение и большую роль имеет Святая Армянская Апостольская Церковь. И я уверен, что Вы продолжите свою эффективную деятельность в этом направлении.