Հոսանքահարելով բռնել են 130 կարմրախայտ տեսակի ձուկ (տեսանյութ)
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի Վայոց Ձորի մարզի տարածքային բաժնի աշխատակիցների հետ համատեղ ստացված տվյալներն իրացնելիս Վայքի ոստիկանները օգոստոսի 18-ին, ժամը 05.30-ին, Արփա գետի մոտ հայտնաբերել են Գառնի գյուղի բնակիչ երկու տղամարդու, որոնք էլեկտրահարման եղանակով ապօրինի որսացել էին 130 ձուկ:
Պարզվել է, որ նրանց իր վարած «Սամանդ» մեքենայով գետափ է տեղափոխել մեկ այլ գառնեցի: Երեքն էլ, մեքենայով հանդերձ, բերման են ենթարկվել բաժին:
Նրանց մոտ հայտնաբերվել են մարտկոց, ձկնորսական ցանց, ռետինե երկարաճիտ կոշիկներ, ինքնաշեն հոսանքափոփոխիչ և 130 կարմրախայտ:

Посредством электрошока выловили 130 красноперсток (видео)
При реализации данных, полученных совместно с сотрудниками территориального отдела Вайоц Дзорской области Инспекционного органа охраны природы и недр, полицейские Вайка 18-го августа, в 05: 30, у реки Арпа обнаружили двоих мужчин - жителей села Гарни, которые путем электрошока незаконно выловили 130 рыб.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции РА, выяснилось, что их на машине на берег привез другой житель Гарни. Все трое вместе с машиной были доставлены в отделение полиции.
У них были обнаружены батарея, рыболовная сеть, резиновые сапоги, самодельное электрическое реле и 130 выловленных рыб кармрахайт.