Փաշինյանը ներկայացրել է զինծառայողների աշխատավարձերի բարձրացման ցուցանիշները
«Կառավարության որոշման արդյունքում ս/թ հունիսի 1-ից Հայոց բանակի զինծառայողների ամսական աշխատավարձերի բարձրացման կոնկրետ ցուցանիշները ներկայացնում եմ ստորեւ.
Գնդի հրամանատար – 23 հազար դրամ, 7 տոկոս:
Գնդի հրամ. տեղակալ – 20 հազար դրամ 7 տոկոս:
Գումարտակի հրամանատար – 85 հազար դրամ, 12 տոկոս:
Վաշտի հրամանատար – 96 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Դասակի հրամանատար – 72 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Ավագ ենթասպա – 38 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Շարքային պայմանագրային – 30 հազար դրամ, 18 տոկոս:
Վերը բերված թվերը աշխատավարձի ավելացած մասն են: Այս թվերը տալիս են ընդհանուր պատկերացում, որովհետեւ կախված ծառայության բնույթից, կոչումից այս թվերը կարող են ավելանալ կամ մի փոքր պակասել: Բանակը բազմաշետ եւ բազմահաստիք կառույց է, եւ վերը հիշատակել եմ բանակային հնարավոր հաստիքների մի փոքր մասը:
Թվով 4 զորամասերում աշխատավարձերի բարձրացումը առայժմ տեղի չի ունեցել, այդ զորամասերի կարգավիճակի բերումով: Շատ արագ այս հարցը նույնպես կլուծվի եւ այդ զորամասերի զինծառայողների համար աշխատավարձի բարձրացումը ուժի մեջ կմտնի ետին թվով, հունիսի 1-ից, այսինքն՝ նրանք գումար չեն կորցնի»։

Пашинян представил показатели повышения зарплат военнослужащих
Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил конкретные показатели повышения с 1 июня зарплат военнослужащих армянской армии. Об этом премьер-министр Армении сделал запись на своей странице в Facebook.
“Командир полка - 23 тыс. драмов, 7%
Заместитель командира полка - 20 тыс. драмов 7%
Командир батальона - 85 тысяч драмов, 12%
Командир роты - 96 тысяч драмов, 18%
Командир взвода - 72 тыс. драмов, 18%
Старший унтер-офицер - 38 тысяч драмов, 18%
Рядовой контрактник - 30 тысяч драмов, 18%
Приведенные выше цифры являются увеличенной частью зарплаты. Эти цифры дают общее представление, потому что в зависимости от характера службы, от звания эти цифры могут увеличиваться или немного уменьшаться. Армия - многотысячная и многоштатная структура, и выше упомянута лишь небольшая часть армейских штатов.
Повышение зарплат в 4 воинских частях пока не произошло, исходя из статуса этих воинских частей. Очень быстро этот вопрос также будет решен, и повышение зарплаты военнослужащих этих воинских частей вступит в силу задним числом, с 1 июня, то есть они не потеряют денег”, - написал премьер.