Խոշոր հրդեհ սառնարանների պահեստում (տեսանյութ)
Օգոստոսի 19-ին, ժամը 13:54-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայում գտնվող «Ձյունիկ սառնարան» ՍՊԸ-ից ծուխ է նկատվում:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ և մեկ ավտոսանդուղք:
Անհրաժեշտությունից ելնելով՝ դեպքի վայր են մեկնել Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից ևս երկու մարտական հաշվարկ, Աղետների բժշկության կենտրոնի հերթապահ բժիշկը և ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը, այնուհետև՝ ևս մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Արշակունյաց պողոտայի 9/2 հասցեում գտնվող «Ձյունիկ սառնարան» ՍՊԸ-ի սառնարանային շինության 3-5 հարկերում (յուրաքանչյուր հարկը՝ 740 քմ) հրդեհ է բռնկվել։
Հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավվել են ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 11 մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը և 3 ավտոսանդուղք:

Крупный пожар на холодильном складе (видео)
Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян продолжает на месте руководить работами по тушению пожара на территории ООО “Дзюник сарнаран”.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, крупный пожар вспыхнул на 3 - 5 этажах здания холодильного склада ООО “Дзюник сарнаран” на проспекте Аршакуняц 9/2.
В тушении пожара задействованы 11 боевых расчетов пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МЧС Еревана, спасательный отряд Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения Управления спасательных сил и 3 автолестницы.
Находящийся на месте происшествия министр по ЧС Феликс Цолакян представил подробности о пожаре и тушении пожара.