ՊԵԿ-ը հորդորում է սահմանափակել կցորդով և կիսակցորդով բեռնատարների հոսքը Գուգուտի-Գոգավան անցակետով
Պետական եկամուտների կոմիտեն հորդորում է Գուգուտի-Գոգավան անցակետով ժամանակավորապես սահմանափակել կցորդով և կիսակցորդով բեռնատարների հոսքը՝ Պոնիչալա-Մառնեուլի-Գուգուտի ճանապարահատվածի վերանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված:
Հաշվի առնելով ամառային շրջանում զբոսաշրջային սեզոնի աշխուժացումը և ապրանքների ծավալների աճը, Վրաստանի Ֆինանսների նախարարության պետական եկամուտների ծառայության տեղեկացնում է, որ հետագայում սահմանահատումն անխոչընդոտ կազմակերպելու նպատակով նախատեսում է վերանորոգել Պոնիչալա-Մառնեուլի-Գուգուտի ճանապարահատվածը: Վերանորոգման աշխատանքները կմեկնարկեն  օգոստոսի 19-ից և կավարտվեն աշնանը: Այդ ընթացքում նախատեսվում է վերանորոգել ճանապարահի 85-98-րդ կիլոմետր հատվածը:

КГД призывает ограничить поток грузовиков с прицепами и полуприцепами через Гугут- Гогаван
Комитет по государственным доходам призывает временно ограничить поток грузовиков с прицепом и полуприцепом через КПП Гугут-Гогаван в связи с ремонтными работами на участке дороги Поничала – Марнеули – Гугут.
Учитывая активизацию туристического сезона в летний период и рост объемов товаров, Служба государственных доходов Министерства финансов Грузии сообщает, что в дальнейшем с целью беспрепятственной организации пересечения границы планируется ремонт участка дороги Поничала – Марнеули – Гугут. Ремонтные работы начнутся 19 августа и завершатся осенью. За это время планируется отремонтировать участок дороги на 85 - 98 км.