69021045_496636724499168_7859515862183575552_n
Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանի հետ հանդիպումը բողոքի ակցիա անող որսորդներին չի բավարարել։ Որսորդ Հովիկ Մանուկյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում նշեց, որ նախարար Գրիգորյանը ասել է, որ լիցենզիայի եւ որսի օրերի փոփոխություն չի լինի։
«Արդյունք չեղավ, նախարարն ասաց, որ այս որոշումներով որսագողություն են փորձում կանխել, մեզ չի բավարարում, եւ մենք հինգշաբթի օրը կառավարության դիմաց ավելի մեծ թվով ենք ակցիա անելու»,-ասաց Հովիկ Մանուկյանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի որսորդները Շրջակա միջավայրի նախարարության դիմաց ակցիա էին անում՝ բողոքելով Կառավարության որոշումից, համաձայն որի՝ որս անելու լիցենզիա ստանալու համար նախկին 8000-ի փոխարեն որսորդները պետք է վճարեն 17 040 դրամ։

Встреча с министром не дала результата: охотники вновь проведут акцию (видео)
Поддержи А1+!Встреча с министром окружающей среды Эриком Григоряном не удовлетворила охотников, проводящих акцию протеста. Охотник Овик Манукян в беседе с «А1+» отметил, что министр Григорян сказал, что изменения лицензии и дней охоты не будет.
«Не получили результата, министр сказал, что этими решениями пытаются пресечь браконьерство, нас не удовлетворяет, и мы в четверг напротив правительства проведем более многолюдную акцию», - сказал Овик Манукян.
Напомним, что охотники Армении напротив Министерства окружающей среды проводили акцию, протестуя против решения Правительства, согласно которому, для получения лицензии на охоту вместо прежних 8000 драм охотники должны платить 17040 драм.