Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Կազիմիրովին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին՝ ծննդյան 90-ամյակի առթիվ.
«Հարգելի Վլադիմիր Նիկոլայի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան 90-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Որպես Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցություններում Ռուսաստանի միջնորդական առաքելության ղեկավար, ապա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ՌԴ ներկայացուցիչ և համանախագահ՝ Դուք լրջագույն ավանդ եք ունեցել Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցությունների սկզբնավորման գործում: Անգնահատելի են Ձեր ջանքերը կողմերի միջև զինադադարի համաձայնության ձեռքբերման, հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացի ապահովման և բանակցությունների լիարժեք ձևաչափի ձևավորման ուղղությամբ:
Ավարտելով Ձեր կարևոր միջնորդական գործունեությունը՝ Դուք չեք հեռացել մեր տարածաշրջանից՝ մշտապես Ձեր փորձը ծառայեցնելով երկարատև խաղաղության հաստատման նպատակին: Ձեր գնահատականներն ու մեկնաբանությունները աչքի են ընկել անաչառությամբ և հակամարտության պատճառներին ու հետևանքներին խորապես ծանոթ լինելու փաստով: Հայ ժողովուրդը բարձր է գնահատում Ձեր միջնորդական գործունեությունը Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման, տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում:
Հարգելի Վլադիմիր Նիկոլայի,
ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ, մաղթում եմ քաջառողջություն, բարեկեցություն և ամենայն բարիք»:

Никол Пашинян поздравил Владимира Казимирова
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание чрезвычайному и полномочному послу России (в отставке) Владимиру Казимирову в связи с его 90-летием.
“Уважаемый Владимир Николаевич! Примите мои искренние поздравления по случаю вашего 90-летнего юбилея.
Как руководитель посреднической миссии России в переговорах по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, затем представитель и сопредседатель Минской группы ОБСЕ от России, Вы внесли серьезнейший вклад в становление переговоров по мирному урегулированию карабахского конфликта. Неоценимы Ваши усилия по достижению соглашения о перемирии между сторонами, обеспечению мирного процесса урегулирования конфликта и формированию полноценного формата переговоров. Завершив свою важную посредническую деятельность, Вы не ушли из нашего региона, постоянно предоставляя свой опыт на службу установления долгосрочного мира. Ваши оценки и комментарии отличались беспристрастностью и глубоким знакомством с причинами и последствиями конфликта. Армянский народ высоко ценит Вашу посредническую деятельность в деле мирного урегулирования карабахского конфликта, обеспечения стабильности в регионе.
Уважаемый Владимир Николаевич! Еще раз поздравляю Вас с Днем рождения, желаю крепкого здоровья, благополучия и всех благ”, - как передает Арменпресс, говорится в поздравительном послании.