Ճանապարհներին LED լույսերի համակարգ կտեղադրվի (տեսանյութ)
ՃՈ ճանապարհային երթեւեկության կազմակերպման հսկողության բաժնի պետ Կոնստանտին Կոստանյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց, որ 3D գծանշումները չեն արդարացնում իրենց, այն պարզապես գեղեցիկ է, բայց վթարի կանխման և մարդկանց անվտանգության տեսանկյունից ոչ մի օգուտ չի տա։ Ասում է՝ իրենք նախկինում փորձել են և հասկացել, որ անօգուտ է։
«Մի կետ կա, որտեղից երևում է 3D, մյուս տեղերից անհասկանալի բան է երևում»,-ասում է Կոնստանյանը։
Սա, ըստ նրա, միայն ավելորդ ծախս է, անվտանգության առումով ոչինչ չի փոխի։
Երթևեկության կազմակերպման հսկողության պետը «Ա1+»-ին հայտնեց, որ շուտով մայրաքաղաքի մի քանի լուսացույցերի կողքին LED լույսերի համակարգ կտեղադրվի, ինչը կնպաստի տեսանելիության բարելավմանը։

На дорогах будет создана система LED освещения (видео)
Начальник отделения контроля над организацией дорожного движения ДП Константин Костанян в беседе с “А1+” сказал, что 3D разметки не оправдывают себя, они просто красивы, но с точки зрения предотвращения аварии и безопасности людей они не дадут никакой пользы. Говорит, они ранее пытались и поняли, что безопасно.
“Есть место, откуда видно 3D, с других мест видно что-то непонятное”, - говорит Констанян.
Это, по его мнению, только излишние расходы, в плане безопасности ничего не изменит.
Начальник контроля над организацией движения сообщил “А1+”, что вскоре рядом с несколькими светофорами столицы будет размещена система LED светильников, что будет способствовать улучшению видимости.