Չնախատեսված խուզարկության ժամանակ հայտնաբերվել են արգելված իրեր և կասկածելի զանգվածներ
ՀՀ ԱՆ «Հրազդան» քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցները օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 09։10-ի սահմաններում, իրականացրել են չնախատեսված խուզարկություն, որի արդյունքում հիմնարկի 3-րդ մասնաշենքի խցերից մեկում՝ հատակում ներկառուցված թաքստոցից, հայտնաբերել են արգելված իրեր՝ 11 բջջային հեռախոս, խաղաթղթի 11 տրցակ, բջջային հեռախոսի 6 մարտկոց, 2 USB լար, համակարգչային 1 մկնիկ, լիցքավորման սարքի 1 գլխիկ, 20 լիտր ինքնաշեն եղանակով պատրաստված ոգելից խմիչք և 0,750 լիտր բժշկական սպիրտ:
Նույն օրը՝ 17:50-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցները հիմնարկի՝ հանձնուքների համար նախատեսված սենյակում զննության են ենթարկել դատապարտյալ Մ.Հ.-ի համար քաղաքացի Ե.Գ.-ի կողմից բերված հանձնուքը: Զննության արդյունքում հանձնուքից հայտնաբերվել է «Սև պղպեղ աղացած» գրառմամբ տուփ, որի մեջ եղել է 15,7գր սև, յուրահատուկ հոտով, թմրամիջոց հիշեցնող ափիոնանման զանգված:
Իսկ ավելի վաղ՝ 16:00-ի սահմաններում, նույն հիմնարկի աշխատակիցները հերթական շրջայցի ժամանակ կարանտինային մասնաշենքի թիվ 5-6 խցերի ճաղավանդակներից դուրս գտնվող տարածքից հայտնաբերել էին մարիխուանայի նմանվող դեղնականաչավուն 4 բույս:

Во время непредусмотренного обыска обнаружены запрещенные предметы и подозрительные массы
5 августа в 09: 00 сотрудники уголовно-исполнительного учреждения “Раздан” Министерства юстиции РА в результате обыска, проведенного в одной из камер 3-го корпуса, в тайнике под полом, были обнаружены запрещенные предметы - 11 мобильных телефонов, 11 колод карт, 6 аккумуляторов для мобильных телефонов, 2 USB - кабеля, 1 компьютерная мышь, 1 зарядное устройство, 20 литров самодельных алкогольных напитков и 0,750 литров медицинского спирта.
В тот же день, в районе 17:50, сотрудники УИУ “Нубарашен” в комнате учреждения, предусмотренной для передач, подвергли обыску передачу для гражданина М. А.  В результате осмотра была обнаружена коробка с надписью “Черный перец молотый”, в которой было 15,7 гр опиоидной массы черного цвета со специфическим запахом, похожей  на наркотик.
Ранее, в районе 16: 00, сотрудники того же учреждения во время очередного обхода на территории, находящейся за пределами бараков 5 и 6 карантинного корпуса, обнаружили 4 желтовато зеленые растения, похожие на марихуану.