67069100_840591203009462_1877273176505843712_n
Այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանում, դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, տեղի ունեցավ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի վերաբերյալ դատավոր Դանիբեկյանի կայացրած որոշման դեմ դատախազության կողմից բերված բողոքի քննությունը։
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հուլիսի 30-ին, Ռ․Քոչարյանին մեղադրանք առաջադրելուց 4 օր անց, կալանք է դրվել նրա ինչպես գույքի, այնպես էլ բանկային հաշիվների վրա:
Հունիսի 7-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մասնակի բավարարել էր պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի ներկայացրած բողոքը՝ արձանագրելով Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքների խախտում:
Այսօրվա նիստին ներկա էր նաեւ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Սակայն նիստը հետաձգվեց, քանի որ դատախազները չէին ներկայացել։ Հաջորդ դատական նիստը կկայանա հուլիսի 24-ին, ժամը 12-ին։

67069100_840591203009462_1877273176505843712_n
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Арсена Никогосяна 19 июля отложил рассмотрение апелляции прокуратуры на решение судьи Анны Данибекян о наложении ареста на имущество второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Прокурор, подавший апелляционную жалобу, не явился на заседание, мотивируя это тем, что в это время он должен участвовать в рассмотрении другого дела. Судья Никогосян прервал заседание. За это время была установлена связь с прокурором для уточнения даты и времени назначения нового заседания. Обсуждалось также и время присутствия Роберта Кочаряна на заседании. Следующее заседание по данному делу состоится 24 июля в 12:00.
30 июля 2018 года,через 4 дня после предъявления обвинения Кочаряну, был наложен арест как на его имущество, так и на банковские счета.
7 июня суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян частично удовлетворил жалобу адвоката Ованеса Худояна, зафиксировав нарушение прав Роберта Кочаряна.