ԲԴԽ դատավոր-անդամ Նախշուն Տավարացյանը կշարունակի պաշտոնավարել (տեսանյութ)
Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավոր-անդամ Նախշուն Տավարացյանը կշարունակի պաշտոնավարել: Խորհրդակցական սենյակից վերադառնալուն պես` այս մասին հայտարարեց ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Չիչոյանը:
Նշենք, որ օրեր առաջ ԲԴԽ անդամներ Գրիգոր Բեքմեզյանը, Հայկ Հովհաննիսյանն ու Լիպարիտ Մելիքջանյանը հուլիսի 18-ին, ժամը 11։30-ին, Բարձրագույն դատական խորհրդի նիստ էին հրավիրել՝ խորհրդի դատավոր-անդամ Նախշուն Տավարացյանի լիազորությունների դադարեցման պահանջով:
Հիշեցնենք, որ Նախշուն Տավարացյանը հուլիսի 11-ին Դատավորների ընդհանուր ժողովին երդվել էր ԲԴԽ անդամի պաշտոնում, մինչդեռ նա 2018թ. նոյեմբերի 8-ին էր ընտրվել անդամ, բայց այն ժամանակ հրաժարվել էր երդվելուց:

Член ВСС судья Нахшун Таварацян продолжит пребывание в должности (видео)
Член ВСС судья Нахшун Таварацян продолжит пребывание в должности. Вернувшись из совещательного кабинет, об этом заявил исполняющий обязанности председателя ВСС Сергей Чичоян.
Отметим, что несколько дней назад члены ВСС Григор Бекмезян, Айк Ованнисян и Липарит Меликджанян с 11:30 18-го июля, созвали заседание Высшего судебного совета с требованием прекращения полномочий членя совета – судьи Нахшун Таварацян.
Напомним, что Нахшун Таварацян 11-го июля присягнула на Общем собрании судей на должность члена ВСС, между тем, она была избрана членом 8-го ноября 2018г., однако тогда отказалась от присяги.