Նախշուն Տավարացյանի լիազորությունները կդադարեցվե՞ն, թե՞ ոչ. ԲԴԽ անդամները հեռացան խորհրդակցական սենյակ
Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավորներ Սուրեն Անտոնյանը և Ստեփան Միքայելյանը որպես վկա այսօր ներկա չէին Բարձրագույն դատական խորհրդի նիստին: ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Չիչոյանը ասաց, որ պարոն Անտոնյանը վատառողջ է, իսկ Միքայելյանն արձակուրդում է, գտնվում է երկրից դուրս:
ԲԴԽ անդամ Գրիգոր Բեքմեզյանը միջնորդեց նիստը հետաձգել, սակայն 3 կողմ, 6 դեմ ձայների հաշվարկով միջնորդությունը մերժվեց։ Բարձրագույն դատական խորհուրդը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ վճռելու՝ Նախշուն Տավարացյանի լիազորությունները կդադարեցվե՞ն, թե՞ ոչ:

Будут ли прекращены полномочия Нахшун Таварацян или нет? Члены ВСС удалились в совещательный кабинет
Судьи гражданской и административной палаты Кассационного суда Сурен Антонян и Степан Микаелян в качестве свидетелей сегодня не присутствовали на заседании Высшего судебного совета. Исполняющий обязанности председателя ВСС Сергей Чичоян сказал, что господин Антонян плохо себя чувствует, а Микаелян находится в отпуску, за пределами страны.
Член ВСС Григор Бекмезян ходатайствовал отложить заседание, однако с подсчетом голосов 3 за, 6 против, ходатайство было отклонено. Высший судебный совет удалился в совещательный кабинет, чтобы решить, будут ли полномочия Нахшун Таварацян прекращены, или нет?