Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Չեխիայի նորանշանակ դեսպանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Չեխիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկին:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպանին՝ Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ստանձման առթիվ և արդյունավետ աշխատանք մաղթել նրան:
Նշելով, որ երկու երկրներն ավանդաբար սերտ հարաբերությունների են ունեցել, նախագահը կարևորել է տարբեր ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խորացումը: Նա ընդգծել է, որ Հայաստանը, Եվրամիության հետ ունենալով Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիր, միաժամանակ նաև ԵԱՏՄ անդամ է և կարող է որպես կամուրջ հանդես գալ տարբեր շուկաներ մուտք գործելու տեսանկյունից:
Դեսպանն իր հերթին ասել է, որ հատկապես տնտեսական ոլորտում Հայաստանի հետ համագործակցության խորացման մեծ ներուժ կա: Նա պատրաստակամություն է հայտնել առավելագույնս նպաստել ինչպես երկկողմ հարաբերությունների ավելի ակտիվացմանը, այնպես էլ Արևելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության խորացմանը:
Դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկին նախագահ Սարգսյանին է փոխանցել նաև Չեխիայի Հանրապետության նախագահ Միլոշ Զեմանի բարեմաղթանքները:

Армену Саркисяну вручил верительные грамоты новоназначенный посол Чехии (видео)
Президенту Армении Армену Саркисяну 18 июля вручил свои верительные грамоты новоназначенный посол Чехии в Армении Бедржих Копецки.
Армен Саркисян поздравил посла с вступлением в дипломатическую миссию в Армении и пожелал ему плодотворной работы.
Отметив, что две страны традиционно имеют тесные отношения, президент подчеркнул важность углубления двустороннего сотрудничества в различных направлениях. Он отметил, что Армения, подписавшая Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве с Европейским союзом, также является членом ЕАЭС и может выступать в качестве моста для доступа к различным рынкам.
В свою очередь посол отметил, что существует большой потенциал для углубления сотрудничества с Арменией в экономической сфере. Он выразил готовность содействовать дальнейшей активизации двусторонних отношений, а также углублению сотрудничества в рамках Восточного партнерства.