Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները վճռաբեկ բողոքներ են ներկայացրել կալանքը վերացնելու վերաբերյալ
«ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը երեկ՝ հուլիսի 11-ին, վճռաբեկ բողոքներ է ներկայացրել նախագահի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը վերացնելու վերաբերյալ։
Նշենք, որ Վճռաբեկ դատարան դիմելու վերջնաժամկետը լրացել է երեկ։ Վերաքննիչ դատարանի կայացրած որոշման դեմ պաշտպանները ներկայացրել են երկու բողոք։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 25-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ Արմեն Դանիելյանի, բավարարել է դատախազի, տուժողի և վերջինիս ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանի վերաքննիչ բողոքները։
Դատարանի որոշմամբ վերացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված Արցախի նախկին ու ներկա նախագահների անձնական երաշխավորությունը և որոշվել է որպես խափանման միջոց կիրառել կալանավորումը»։

Адвокаты Роберта Кочаряна подали кассационные жалобы об устранении ареста
Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна обратились в Кассационный суд с ходатайством об изменении избранной в его отношении меры пресечения в виде ареста. Об этом сообщила защитная группа Роберта Кочаряна.
Отмечается, что конечный срок обращения в Кассационный суд истек вчера. Против решения Апелляционного уголовного суда адвокаты представили две жалобы.
“Напомним, что 25-го июня Апелляционный суд под председательством судьи Армена Даниеляна удовлетворил жалобы прокурора, потерпевшего и представителя потерпевшего Седы Сафарян.
Решением суда было отменено личное поручительство бывшего и нынешнего Президентов Арцаха, избранное в качестве меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна, и принято решение об аресте”, - говорится в заявлении защитной группы.