Բացահայտվել են Գյումրու թիվ 19 հիմնական դպրոցի նախկին տնօրենի ապօրինությունները (տեսանյութ)
ԱԱԾ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման, Շիրակի մարզային վարչությունների և Մուշի բաժնի ծառայողների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով բացահայտվել է Գյումրու թիվ 19 հիմնական դպրոցի նախկին տնօրենի ապօրինությունները:
Ըստ նախնական տվյալների, նախկին տնօրենը օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, 2014-2018 թվականներին որպես դռնապահ, հավաքարար ու հնոցապան է ձևակերպել երկու քաղաքացուհիների, որոնք փաստացի աշխատանքի չեն հաճախել:
Պաշտոնական փաստաթղթերում ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ մտցնելով՝ հաշվարկվել և նրանց անվամբ դուրս է գրվել 3.455.000 դրամ աշխատավարձ, և գումարը յուրացվել է:
Առերևույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է Շիրակի մարզային քննչական վարչություն՝ նախաքննության:

Раскрыты беззакония бывшего директора начальной школы Гюмри № 19 (видео)
На основании полученных из СНБ оперативных данных, оперативно-розыскными мероприятиями сотрудников Ширакского областного управления и сотрудников Мушского отдела борьбы с коррупцией и экономическими преступлениями Главного управления полиции по борьбе с организованной преступностью раскрыты беззакония бывшего директора гюмрийской начальной школы № 19.
По предварительным данным, бывший директор, воспользовавшись должностным положением, в 2014-2018 годы оформил в качестве швейцара, уборщицы и сторожа двух граждан, которые фактически не ходили на работу.
Введя в официальные документы явно фальшивые сведения, зарегистрировал и выписал на их имя зарплату в размере 3.455.000 драм, и сумма была присвоена.
В связи с происшествиями явного преступления возбуждено уголовное дело, направленное на предварительное расследование в Ширакское областное следственное  управление.