Վաղաժամկետ դադարել են ԱՀ Գլխավոր դատախազի լիազորությունները
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 11-ին հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որում ասվում է.
««Դատախազության մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն` հուլիսի 8-ին Գլխավոր դատախազն Ազգային ժողով էր ներկայացրել հրաժարականի դիմում և սահմանված կարգով կրկին դիմում է ներկայացրել  հուլիսի 11-ին: Ըստ այդմ՝  «Դատախազության մասին» Արցախի Հանրապետության օրենքի 62-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն`  հուլիսի 11-ից վաղաժամկետ դադարել են Գլխավոր դատախազ Արթուր Մոսիյանի լիազորությունները»:

11 июля председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян выступил с официальным сообщением, в котором говорится: “Согласно пункту 8 части 2 статьи 62 Закона Республики Арцах “О прокуратуре”, 8 июля Генеральный прокурор представил в Национальное собрание заявление об отставке и в установленном порядке вновь представил это заявление и 11 июля.
Согласно ч. 4 ст. 62 Закона Республики Арцах “О прокуратуре”, с 11 июля досрочно прекращены полномочия генерального прокурора Артура Мосияна”.