Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի ներկայացուցիչներին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կառավարման խորհրդի համանախագահներ Ռայներ Սաքաուին ու Փենքաշ Բրլային և Հայաստանում նրանց գործընկեր՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի ղեկավարներին:
Հյուրերը տեղեկացրել են «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կողմից Հայաստանում իրականացվող ներդրումային ծրագրերի ու աշխատանքների մասին: Մասնավորապես անդրադարձ է եղել «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի հետ համատեղ Երևանում Marriott Courtyard հյուրանոցի կառուցման ծրագրին, որի բացումը նախատեսվում է հաջորդ տարի:
Նախագահը ողջունել է «Մարիոթ Ինթերնեյշնլ»-ի կողմից Հայաստանում գործունեությունն ընդլայնելու ծրագրերը՝ նշելով, որ մեր երկիրը խրախուսում է միջազգային ներդրումները և միջազգային հայտնի ապրանքանիշերի մուտքն ու գործունեությունը:
Հյուրերն ընդգծել են, որ իրենց համար հաճելի և հարմարավետ է աշխատել Հայաստանում, որտեղ ժողովուրդը հյուրընկալ ու բարյացակամ է: «Հաճույքով պատրաստ ենք ավելին անել Հայաստանում»,-ասել են նրանք:

Армен Саркисян принял представителей “Мариотт Интернейшнл” (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял сопредседателей правления “Marriott International” Райнера Сакау и Пенгаша Бирла, а также их партнера в Армении - руководителя группы компаний Galaxy.
Гости рассказали об инвестиционных проектах и мероприятиях, реализуемых “Marriott International” в Армении. В частности, они коснулись совместного с группой компаний Galaxy проекта по строительству отеля “Marriott Courtyard” в Ереване, открытие которого запланировано на следующий год.
Президент приветствовал проекты, реализуемые “Marriott International” в Армении, отметив, что наша страна поощряет международные инвестиции, а также внедрение и эксплуатацию международных брендов.
Гости подчеркнули, что им приятно и комфортно работать в Армении, где люди гостеприимны и дружелюбны. “Мы с удовольствием готовы больше работать в Армении”, - сказали они.