Թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության համար մեղադրանք է առաջադրվել Երևան քաղաքի երկու բնակչի
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ ապօրինի կերպով թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Մեղադրանք է առաջադրվել Երևան քաղաքի երկու բնակչի:
Իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում 2019 թվականի հունիսի 18-ին՝ ժամը 17:45-ին, 43-ամյա տղամարդը, Երևան քաղաքի Ազատություն պողոտայից, ապօրինի թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու կասկածանքով, բերման է ենթարկվել ՀՀ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին:
Վերջինիս անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է, «սուբոտեքս» տեսակի թմրամիջոց, չորս հատ ներարկիչ, թորած ջուր ու «սուպրաստին» դեղամիջոց:
Փաստի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 268-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, որի նախաքննությունը կատարվում է ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է 43-ամյա տղամարդուն թմրամիջոց իրացրած անձի ինքնությունը, ով Երևան քաղաքի բնակիչ է՝ ծնված 1972 թվականին: Վերջինս բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին, որտեղ անձնական խուզարկությամբ նրա մոտ հայտնաբերվել է թվով 3 հատ «B8» գրառմամբ դեղահաբ՝ 0.39, 0.38 և 0.40 գրամ քաշով:
Խուզարկություն է կատարվել նաև 1972 թվականին ծնված տղամարդու  բնակարանում, որտեղ հայտնաբերվել է թվով 8 հատ օգտագործված ներարկիչ, թվով  մեկ  փայլաթիթեղով փաթեթ՝ դեղնականաչավուն զանգվածով՝ ընդհանուր 0.040 գրամ քաշով, և մեկ փայլաթիթեղով փաթեթ՝ թվով երկու սպիտակ դեղահաբերով՝ ընդհանուր 0.014 գրամ քաշով, որոնք առգրավվել են:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 46-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:
42-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով: Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

За незаконный оборот наркотиков выдвинуто обвинение двум жителям Еревана
Поддержи А1+!В следственном отделе административных округов Канакер-Зейтун Следственного комитета Армении ведется следствие для выяснения всех обстоятельств незаконного приобретения, хранения и реализации наркотических средств. Двум жителям Еревана предъявлено обвинение.
В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий 18-го июня 2019 года в 17:45 43-летний мужчина по подозрению в незаконном приобретении, хранении и реализации наркотических средств был подвергнут приводу в отдел Канакер-Зейтуна Полиции РА. В ходе личного обыска которого были обнаружены наркотик суботекс, четыре шприца, дистиллированная вода и препарат супрастин.
По факту возбуждено уголовное дело по пункту 2 части 2 статьи 266 и части 2 статьи 268 Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому ведется в следственном отделе административного района Канакер-Зейтун СК РА.
В ходе предварительного следствия установлена личность реализовавшего продажу наркотиков 42-летнему мужчине, который является жителем Еревана 1972 года рождения. Он был подвергнут приводу в отделение полиции, где при личном обыске у него было обнаружено 3 таблетки с надписью “B8" весом 0,39, 0,38 и 0,40 грамма.
Обыск был проведен также и в квартире мужчины 1972 года рождения, где было обнаружено 8 использованных шприцев, пакет из фольги с желто-зеленой массой общим весом 0,040 граммов, и пакет из фольги с двумя белыми таблетками общим весом 0,014 грамма, которые были изъяты.
На основании полученных достаточных доказательств 46-летнему мужчине предъявлено обвинение по части 2 статьи 268 Уголовного кодекса РА. В качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде.
42-летнему мужчине предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 266 Уголовного кодекса РА. В качестве меры пресечения избран арест.